Anasayfa » HABERLER » Koşan Türkiye için KOSGEB Desteği

Koşan Türkiye için KOSGEB Desteği

KOBİ’lerin ihtiyaçlarının, KOSGEB desteklerinin ve KOSGEB algısının değerlendirildiği 2023 Vizyonunda KOBİ’ler ve KOSGEB Çalıştayı, Ankara’da düzenlendi.

Çalıştay’da, KOBİ’lerin KOSGEB desteklerine ulaşırken yaşadıkları sıkıntıların azaltılması, KOBİ’lerin beklentilerinin net olarak tanımlanıp buna uygun desteklerin sunulması ve 2023 sürecinde KOBİ’lerin ve paydaşların KOSGEB’den beklentilerine ilişkin tespitlerin yapılabilmesi konularında görüş alışverişi yapılarak öneriler alındı. Çalıştay, KOSGEB Başkanı Recep Biçer, Başkan Yardımcıları Ahmet Karakoç ve Yusuf Keskin, PAGEV Başkanı Yavuz Eroğlu, ASO Başkanı Nurettin Özdebir, TESK Başkanı Bendevi Palandöken, lvedik OSB Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gültekin, OSTiM OSB Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri, işletme temsilcileri ve KOSGEB uzmanlarının katılımları gerçekleştirildi. KOSGEB Başkanı Recep Biçer, 2015 yılının ikinci yarısında KOSGEB destek programlarında kapsamlı bir şekilde yenilikler yaptıklarını belirterek, KOBİ’lerin ihtiyaçlarına göre yeni destek programı kurguladıklarını söyledi. KOSGEB 2015 yılındaki 351 milyon 88 liralık bütçesinin tamamını KOBİ destekleri için kullandığını ve ülkenin gelişimi için çalıştıklarını kaydeden Biçer, 2016’da da 2023 hedeflerine hızla koşan bir Türkiye için bu gayretlerini sürdüreceklerini ifade etti.

Sektörün talepleri dinlendi

Çalıştay’da ilk önce İşletme temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluş temsilcileri ile diğer davetlilerin KOSGEB Destek Programlarına yönelik görüş, öneri, ve eleştirileri dinlendi. Ardından Çalıştay davetlileri gruplara bölünerek, dile getirilen öneri, görüş ve eleştirilere yönelik KOSGEB uygulamalarını görüştüler. KOBİ ve Girişimcilerin KOSGEB desteklerine daha kolay nasıl ulaşabilecekleri konusunda çözüm önerilerini KOSGEB yetkilileri ile paylaştılar.

#Türkiye, #KOSGEBDesteği, #KOSGEB, #KOBİ, #KOBİDestekleri