Anasayfa » SEKTÖR » Koçak Toys birçok farkıyla bir adım önde!

Koçak Toys birçok farkıyla bir adım önde!

lorkelorkelorkeRamazan Koçak: “Ürün satarak kendimizi geliştirdik. Mağazamızı gelip görenler, kaliteli işimizi kendileri zaten fark edip söylüyorlar. Biz kendimizi 30 yıl gibi uzun bir zaman tecrübesiyle beraber kalitemizi 2 yılda kanıtladık. Şimdi Koçak Toys Allahın izniyle daha farklı olacak. Çünkü emek farkı, sıfırdan gelmenin farkı, kimseden miras kalmamanın farkı ve hiçbir zaman değişmeyen Ramazan Koçak farkı bir arada.”

Koçak Toys firma sahibi Ramazan Koçak:

“30 yıllık sektör tecrübemizle, sıfırdan başlayarak Koçak Toys’u açtık. Yeni bir firmayız ama tecrübemiz var. Ürünleri seçerken kaliteye çok dikkat ediyoruz. Müşteriye nasıl davranacağımızı iyi biliyoruz. Biz çıraklıktan gelerek  oyuncakçılığı öğrendik, oyuncağı A’dan Z’ye kadar herşeyini öğrendik. Biz kendi tırnaklarımızla kazıyarak bu  firmamızı açtık. Koçak Toys olarak  İstoç’ta hizmete başladık. Toptan ağırlıklı  olarak hem toptan hem de perakende satışlarımızı yapıyoruz.  Kaliteli, eğitici oyuncak gruplarını ön plana çıkararak, tabandan, çıraklıktan
gelen tecrübemizle kısa zamanda  attığımız adımlarla sektörde güzel  noktalara gelmeyi düşünüyoruz. İşimizi bilerek, insanları tanıyarak işimizi en  güzel şekilde yapıyoruz. Cenab-ı Allah  bize bu günleri gösterdi, İnşâAllah daha  büyüyerek, daha düzenli bir şekilde işimizi yapacağız. İki yılda belli bir  noktaya getirdiğimiz işimizi daha iyi  bir şekilde yaparak ilerlemeye devam edeceğiz.”

Hedefler

“Şu ana kadar planladığımız hedefleri yerine getirdik. Kademe kademe hedeflerimizi gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Ana okulu grubu gibi  bildiğimiz,  ticaretini yapabileceğimiz daha büyük gruplara girmeye çalışacağız. Eğitim  sektörüne ağırlık vereceğiz. Bu alanda  attığımız adımların faydasını görüyoruz.  Şu ana kadar sektörde var olan  tecrübemizle, oyuncağın her şeyini bilmemizle paralel olarak, seçerek,
kaliteli ürünlerimizi raflara koyuyoruz, ürünü bilerek, insanlara tanıtarak iyi  hizmet sunuyoruz. Bu iş sadece ürünü  poşete koy, müşteriye ver, parayı al  değil. Piyasada bu işi yapan, asıl çıraklıktan,  mücadele ederek gelen bizim  gibi tezgâhtar çok azdır. Hamdolsun,  Cenabı Hakk bize bu günleri gösterdi, inşâAllah daha iyisini de gösterir.

Rekabet

“Benim hiçbir kişiyle, firmayla rekabetim yoktur. İşimi en güzel şekilde yapmaya çalışırım ama değerinde mal satmayı, düzgün olmayı tercih ederim.  Fiyatı kırıp, piyasayı bozmak gibi hareketlere girmem. Yurt dışı, Irak dahil, Azerbaycan, Özbekistan yurt  içi İstanbul ve Anadolu’ya mal satan  bir insanım. Koçak Toys, Koçak olsun istiyorsak, bunu elbette para kazanarak  yapacağız. Biz bunların hesabını yapıyoruz, kimseyle rekabete girmeyiz.  Piyasada bazı firmalar nereden, nasıl geldiklerini unutmuşlar ama biz nereden  geldiğimizi asla unutmayacağız.”