Anasayfa » PERAKENDECİ OYUNCAKÇILAR » Kiklop, Crystal Puzzle ile bambaşka bir deneyim sunuyor

Kiklop, Crystal Puzzle ile bambaşka bir deneyim sunuyor

1Crystal Puzzle, 21. Yüzyılda Erişilen Tasarım Mükemmelliği, Malzeme ve Üretim Teknolojilerinin Birarada Yapboz Bulmaca Çizgisini Taşıdığı Son Aşama…

Hepimizin eli, o veya bu şekilde yapboz bulmacalara değmiştir. Yapboz bulmacalar, 18. yüzyılda, üzerinde bir resim olan ahşap tabakanın, daha sonra birbirine eklenerek resmi tamamlamak üzere parçalara kesilmesiyle günümüze kadar gelen serüvenine başlamıştır. Geçen zaman içinde, farklı malzeme ve üretim teknikleriyle çok çeşitli yapboz bulmacalar üretilmiş, daha kolay satın alınabilir olmasıyla yaygınlaşmış ve bütün dünyada popüler bir hobi olmasının yanısıra, insanların ve özellikle de çocukların birçok farklı yönden kendilerini geliştirmeleri açısından önemli bir görev üstlenmişlerdir. İşte Crystal Puzzle da, 21. yüzyılda gelinen tasarım mükemmelliği, malzeme ve üretim teknolojilerinin birarada yapboz bulmaca çizgisini taşıdığı son aşamalardan… Crystal Puzzle, yüksek kaliteli, yarı saydam akrilik malzemeden üretilen yapboz bulmaca parçalarını birbirine ekleyerek – bir resmi değil, bir şekili tamamlamaya çalıştığınız, en sıkı yapbozcuları bile oldukça zorlayacak bambaşka bir deneyim… Parçaların şeffaf olması hayatı hiç de kolaylaştırmıyor, şimdiden söyleyelim. Jeruel Industrial Company tarafından, uluslararası standartlara uygun olarak üretilen Crystal Puzzle, ürün çeşitliliği ve başarılı tasarımlarıyla dikkat çekmektedir. Seçtiğiniz bulmacaya göre, yaklaşık 40 ile 100 parçadan oluşan bulmaca parçalarını birleştirerek, – yaklaşık kırk farklı bulmaca arasından – kedi, panda, elma, klasik araba, kelebek, üzüm, kapağı açılıp kapanabilen minik bir sandık, buharlı lokomotif, dinazor ve hatta bir korsan gemisi elde edebilirsiniz. İlk başlarda alışık olmadığınız için, biraz sizi zorlayacak bile olsa, ortaya çıkan şekli; hem şeklin güzelliği hem de zor bir işi başarmanın ardından kendinizle duyduğunuz gururun ifadesi olarak da bozmaya kıyamayacak ve saklamak isteyeceksiniz. Paketlerin içinde ayrıntılı Türkçe açıklamaları da var.

Crystal Puzzle ürünlerinin Türkiye distribütörü Kiklop, akıl oyunları ve bulmacalardan oluşan geniş bir ürün yelpazesine sahiptir, Tantrix, Trax, Professor Puzzle, Gen42 ve V-Cubes markalarının da Türkiye distribütörüdür.