Anasayfa » RÖPORTAJ » Kiklop, Akıl Oyunları Kategorisinde ürün gamını genişletiyor

Kiklop, Akıl Oyunları Kategorisinde ürün gamını genişletiyor

V-Cube marka küpler, hem alıştığımız düz, dik açılı köşelerden oluşan biçimler, hem de ilk olarak V-Cube 7 için geliştirilen, ‘yastık’ tabir ettiğimiz kavisli sempatik görünümlü biçimleriyle 2X2’den 8X8’e kadar üretiliyor.

V-Cube’ün yanısıra birçok kaliteli uluslararası markanın Türkiye distribütörü Kiklop bu sene ürün gamına 9X9 küpleri ve birçok yeni ahşap ve metal bulmacayı da katarak ürün gamını genişletiyor. Firmanın kurucularından ve Oyuncak Bölümü Yöneticisi Cüneyt Kabuloğlu’ndan çalışmalarını ve fuara dair izlenimlerini gerçekleştirdiğimiz röportajda Toyuncak okuyucuları için öğrendik.

röportaj

Öncelikle firmanız ve ürünleriniz hakkında bilgi alabilir miyiz?

“Kiklop olarak kırtasiye fuarına bu yıl ilk kez katılıyoruz. Bizim ürünlerimiz daha çok akıl oyunları ve bulmacalar üzerine, hem eğitici hem de eğlenceli orijinal ürünler. V-Cube, Tantrix, Trax, 3D Crystal Puzzle, Professor Puzzle ve Gen42 markaların Türkiye distribütörüyüz. Artık eskisi gibi her ürün tek bir ülkeden çıkmıyor. Tasarımlar, patentler, telif hakları başka ülkelerden çıkıyor, üretimin ise bir bölümü Çin’de gerçekleşiyor. İş gücünün ucuz olması sebebiyle ağırlıklı olarak oyucak üretimi Çin’e kaymış durumda. Fakat Çin’de ki üretim de markayı taşıyan firma tarafından detaylı olarak kontrol ediliyor. Professor Puzzle bir İngiliz şirketi. Tantrix bir Yeni Zelanda firması. 3D Crystal Puzzle’lar Çin’de üretiliyor, fakat tamamen Japon teknolojisi ile tasarlanıp şekillendiriliyor. V-Cube de dünyanın en kaliteli küpü sayılabilir. Bunlar da komşumuz Yunanistan’da üretiliyor ve sürekli yeniliklerle ürün yelpazemiz genişliyor. Bizim 2X2 küplerden, 8X8’e kadar küplerimiz vardı. Bu sene ürün gamımıza 9X9’u da katıyoruz. Her sene ya da her iki senede bir, arge’si tamamlanmış, prototipleri hazır büyük bir küp modeli, ürün yelpazemize katılıyor.”

Dağıtımınızı hangi kanallar aracılığı ile yapıyorsunuz?

“Bayilerimiz yok, direk satıcılara ulaşmaya çalışıyoruz. Sektördeki paydaşlarımıza kaliteli ürünlerin fiyatı biraz pahalı gelebiliyor. Bu bağlamda toptancı kanalı ile ürünlerimizin dağıtımını yapamıyoruz. Ağırlıklı olarak mağazalarla doğrudan çalışıyoruz.”

Müşterileriniz size nasıl ulaşıyor?

“Şu zamana kadar ulaşmayı başardığımız belli bir müşteri kitlemiz var. Bu müşteri kitlemiz sayesinde, onların tavsiyeleri doğrultusunda, her geçen gün büyüyoruz. Reklam konusunda agresif bir politika izlemeyoruz. Kaliteli ve orijinal ürünlerimizle, tavsiye üzerine müşteri sayımız her geçen gün artıyor. Fakat interneti daha verimli kullanmak adına çalışmalarımız devam ediyor.”

 

#Kiklop #AkılOyunları #VCube #ürün #röportaj