Anasayfa » PAZARLAMA TEKNİKLERİ » Kerimoğlu Ticaret: “Fahiş fiyat artışına dur demek lazım”

Kerimoğlu Ticaret: “Fahiş fiyat artışına dur demek lazım”

Toy-Bir Geleneksel Antalya Oyuncak Satıç ve Etkinlik Organizasyonu, 19-2} Ekim 2022 tarihinde Sueno Hotel Deluxe Belek’te düzenlendi. Etkinliğe katılan Antakya’nın köklü toptancılarından Ticaret Süleyman Beyin oğlu Edip Kerimoğlu piyasayı değerlendirdi.

“Bizim maliyetimiz, vergimiz, dükkan kiramız, elektrik yüksek. Çalıçan iççi memnuniyetsiz, bir iki hafta üç hafta bilemedin bir ay tam ürünlerin

yerini öğreniyor, içi bırakıp gidiyor. Bu ister istemez imalata yansıyor, yansıdığı zaman ne olacak?

Ürünlere yansıyor. Hammadde dıçardan dolarla geliyor. Ben 36 yıldır bir depoya yıllık ę bin Euro kira ödüyorum hem de kuytu bir yerde bulunuyor. Bugün 1 kiçinin sigortası 2 bin lira, 3 kiçi çalıçtırsan 6 bin lira eder. Bu otomatikman bütün mallarımıza yansıyor. Perakende noktalarında en küçük bir oyuncak en az 40-ę0 lira. Adamın aldığı günlük yevmiye 100- 1ę0 lira. Çocuğuna mı oyuncak alsın, yoksa evine erzak mı götürsün? Herkesin sorunu var ama ben sadece çunu belirtmek istiyorum ki artık bu fahiç fiyat artıçına dur demek lazım, baçka bir çey değil. Çünkü bu durursa her çey ve piyasa yerine oturur.

$u anda bu durumla ilgili yapacak bir çey yok ama Allah hakkımızda hayırlısını nasib etsin. Allah kolaylık versin, cümleten zor bir dönemden geçiyoruz ve buna çok alıçkın değiliz.

Dengelerin değiçken olduğu bir dönem ticaretimizi köreltmeyelim!

Bizim sektörümüz oyuncak, marketlerin oyuncak satması perakende ve toptan mağazalarının fiyattaki itibar ve güvenini sarsıyor. Toptancılar 1 kamyon ürün alırken market zincirleri 10 tır ürün bağlıyor. Bu durum marketlerin daha uygun

alıp satmasına sebep oluyor. Kâr ettiğini düçünen imalatçı ve ithalatçı arkadaçlarımız onlara özel fiyat verirken bizi de müçterilerimiz karçısında mahcup ve mağdur ediyor. Lütfen oyuncak piyasamızı gereken çekilde hakkettiği gibi koruyalım…”