Anasayfa » SEKTÖR » Kendini yenileyen Mr. Toy sektöre farklı bir ürün konsepti sunuyor

Kendini yenileyen Mr. Toy sektöre farklı bir ürün konsepti sunuyor

mr.toyMr. Toy Oyuncak Sanayi, Mr. Toy bir üretici için en büyük mutluluğu yaşayarak ülke ekonomisine katkıda bulunuyor. Çocuk sağlığına uygun hammadde ve boyalar kullanarak üretimini yapmış olduğu bütün ürünlerde patent ve CE çalışmalarını tamamlayan Mr. Toy misyonu kalite ve müşteri memnuniyetini esas kum ve deniz oyuncakları el arabaları vb. plastik oyuncaklar dışında metal ayaklı salıncaklar scooter bisiklet ve pedallı arabalar üretiyor. Mr. Toy’u kısaca tanıtır mısınız?  “Merhaba Mr. Toy yeni bir marka olarak düşünülmüş ve sektöre kazandırılıştır.Firma olarak yeni gözükse de aslında genel yapısı ve geçmişi kuvvetli bir firmadır.”

FARKLI BİR ÜRÜN KONSEPTİ
Firmanızın sunduğu ürün konsepti ve verdiğiniz hizmet hakkında bilgi verir misiniz? “Firmamız ürün konsepti olarak daha çok geçmiş dönemlerde ithalat ağırlıklı çalışmalar yapmıştır. Son dönemde de  imalat ve yeni üretimlerle kendini yenilemiş ve sektöre farklı ürün konsepti oluşturmuştur.” Kurumsallaşma, markalaşma ve inovasyon alanlarında neler yapıyorsunuz? “Mr. Toy kurumsal yapı ile çalışmalar yapmakta üretimlerinin büyük bir kısmını ithalatçı firmaların marka ve lisanslarına cevap verecek şekilde prosedür gereği ne gerektiriyorsa ona uygun şekilde üretmektedir. Firmamız grup oyunlar denilen aile oyunlarında kendi tasarımı ve yazılımı ile farklı bir çizgide GAME oyunlar üretmektedir.”

TAMAMEN YERLİ ÜRETİMLE DÜNYA PİYASALARINDA
Firmanızı diğer firmalardan farklı kılan hususlar nelerdir? “Mr. Toy kendi hedeflerini belirlemiş ve o çizgi üzerinde üretimleri ile farklı çalışmalar yapmaktadır. Amacımız tamamen yerli üretimle dünya piyasalarında çalışmalar yapmaktır.” 2015 yılını değerlendirir misiniz? 2016 yılından beklentileriniz nelerdir? “2015 yılı sektörel olarak piyasalarda çok sıkıntılı bir yıl olarak geçti. Gerek üretim ve gerek ithalat yapan firmalar için fiyat yapıları oturtulmadı. Döviz farkları ve üretim maliyetleri genel olarak ürünlere tam yansıtılmadı, yansıtılamadı. Bugün perakendede düşüşler yaşandı. 2015 yılı birçok kayıp ticaretin yaşandığı bir yıl olmuştur. 2016 yılı piyasalarda çok verimli olacak gibi gözükmemektedir.” İlk defa katılacağınız Toyzeria Fuarı ile ilgili olarak ne gibi çalışmalar yapıyorsunuz?

“Toyzeria fuarına katılımımız Mr. Toy olarak bu yıl ilk olacaktır. Firmamız yeni ürünlerin tanıtımını ve yerli üretimin Çin fiyatlarının altında kaldığını sektördeki firma ve arkadaşlarımıza anlatımını gerçekleştirecektir. Mr. Toy genel yapısında üretimini yaptığı ve fason olarak da ürettiği bütün ürünlerini sergileyecektir.” Üretimde karşılaştığınız sorunlar ve çözüm önerileriniz nelerdir? “Tabiî ki üretimde bazı zorluk ve aksilikler  yaşanmaktadır fakat işinizi doğru yapıyorsanız ve üretim için gereken yatırımdan kaçmıyorsanız fazla bir problem kalmıyor.”

SEKTÖRÜMÜZ HER ZAMAN YENİ,TAZE VE GÜZEL
Ülkemizdeki oyuncak sektörünün bugününü ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?“Ülkemizde oyuncak sektörü bana göre bir çocuk gibi her zaman yeni her zaman taze ve güzel. Sektörümüz her geçen gün büyüyor ve genişliyor.Türkiye için oyuncak ithalat başlangıç yıllarında hareketlenmiş üzerinden 30 yılı aşkın zaman geçmiş olmasına rağmen bence dün başlamış gibi daha çocuk ve çocuklarımız için yapılacak
çok iş var.”

İÇİNİZDEKİ ÇOCUK HER DAİM SİZİNLE YAŞASIN
Son olarak sektöre vermek istediğiniz bir mesaj veya bir dileğiniz var mı? “Sektördeki tüm esnaf, imalatçı, toptancı, perakendeci, zincir mağaza ve marketçi, hatta işportacı, pazarcı, tasarım ve proje bilgisi oluşturan oyuncak ve oyuncaktan faydalanan bütün arkadaşlarımın kendilerinin de bir zamanlar çocuk olduklarını hatırlayarak ve bu işi gerçekten isteyerek ve severek yapmalarını arzu ederim. İçinizdeki çocuk her daim yaşasın sizinle.”