Anasayfa » FUAR » Kazo ürünleri eğlendirerek öğretiyor

Kazo ürünleri eğlendirerek öğretiyor

kazoÇocukları eğlendirerek öğrenme metodu ile gelişimlerine yardımcı olan Kazo, bu alanda öne çıkan ürünleri ile göz doldurmaya devam ediyor.

11 yıllık tecrübesi ve çocuk merkezli anlayışı ile ilerlemeye devam eden Kazo, ülkemizin ve çocukların gelişimine büyük katkı sağlayan ürünleri ile sektöre yön vermeye devam ediyor. Kazo markası ile üretim yapmaya devam eden firma, ürünlerin hazırlanmasında teknolojik gelişmeleri de yakından takip ediyor.

Çocuk sağlığına önem vermesi yanında çocukların eğlenirken öğrenmesine de ön ayak oluyor. Bu bağlamda Kazo’nun gelişimi ve çalışmaları hakkında bilgi veren Kazo Eğitim Araçları Firma Ortağı İbrahim Halil Demir; “Kazo ailesi olarak 11 yıllık tecrübemiz ve çocuk merkezli anlayışımız ile durmadan çalışıyoruz. Çünkü oyuncaklar çocuklara yaşadıkları dünyayı tanırken onlara nesne grupları hakkında gözlem yapmaları ve nesneleri değişik kriterlere göre sınıflandırmaları konusunda yardımcı olmaktadır. Biz de tam burada devreye girerek Kazo markamızla yaptığımız üretimler ile onlara kılavuz oluyoruz. Ayrıca ürünlerimizin hazırlanmasında teknolojik gelişmeleri de takip etmek, çocuk sağlığı ve MİDLAP metodu (eğlenerek öğrenme) vazgeçilmez misyonumuz arasında yer almakta. Eğitim anlayışımızı insan merkezli düşünüyor, eğitim projelerimizi de bu bağlamda günden güne geliştirmeye devam ediyoruz” dedi.

KALİTELİ AHŞAP ZEVKLİ OYUNCAK

Kazo eğitim araçları, Kazo markasının ‘kaliteli ahşap zevkli oyuncak’ açılımı ile elde edilmiş olduğunu belirten İbrahim Halil Demir; “Kazo, hem kaliteli, hem ahşap, hem zevkli, hem de çocuklarımızı eğlendiren bir marka. Bu bağlamda markamız 1998 yılından beri faaliyetlerini devam ettiriyor. Şu anda ahşap ve plastik olmak üzere iki farklı kategoride üretim yapıyoruz. Ürünlerimizin tamamı eğitici ve bunların tamamı anaokulları, 3 yaş ve üstü çocuklar için hazırlanmış, matematik zekalarını geliştiren, el becerilerini geliştiren, onlara gerçek hayatta nasıl rol model olacaklarını sağlayan ürünlerdir. Bu noktada ürünlerimizin tamamı yerlidir. Ayrıca yurtdışından herhangi bir ürün tedarik etmiyoruz.”

“FUARLAR BİZİM İÇİN ÖNEM ARZ EDİYOR”

Ürünlerinin tanıtımları noktasında fuarların kendileri için önemli olduğunu söyleyen İbrahim Halil Demir; “Bu ülkede yaşayan insanlar olarak çocuklarımıza; eğitici, değerlerimize ve kültürümüze uygun ürünler ile hizmet verebilecek konumdayız. Bizim böyle bir kapasitemiz var. Bunu da kullanmak istiyoruz. Diğer yandan fuarlar bizim için önem arz ediyor. Bu bağlamda her yıl fuarlara düzenli olarak katılım gösteriyoruz. Okullara gidip ürünlerimizin tanıtımlarını yapıyoruz. Bayilerimiz ile görüşmeler yapıyoruz. Ve geldiğimiz noktada herkes ortak bir noktada birleşiyor. Ürünlerimizin iyi olduğu, kaliteli, zevkli, eğlenceli, dayanıklı olduğu ve çocukların kullanımlarına uygun olduğu söylüyorlar. Bizde bu çaba ve gayretler doğrultusunda işlevi daha fazla olan ürünlerimizin olacağını düşünüyoruz. Ayrıca şunu da ifade etmekte yarar görüyorum, bazı ürünlerimizin taklitleri çıktı. Bu ise bizim doğru yolda ilerlediğimizin göstergesidir. Ve eğer bir ürün taklit ediliyorsa iki sebebi vardır. Ya çok iyidir ya da çok satıyordur. Fakat bizim ürünümüz hem çok iyi hem de çok iyi satıyor.”

3D SİHİRLİ ŞEKİLLER

Uluslararası bağlamda bir adım attıklarını da söyleyen İbrahim Halil Demir; “Markamızı değiştirdik ve NewToys olarak tescillettik. NewToys yaklaşık olarak 11 yıldır faaliyetlerini devam ettirmektedir. NewToys’u uluslararası arenada ürünlerimizin satışı noktasında kullanıyoruz. Aslında şu şekilde ilerlemekteyiz. Yurtdışında New Toys. Yurtiçinde ise Kazo, oyuncak olarak yola devam ediyoruz. Ayrıca şu anda Türkiye’de çok popüler olan bir ürünümüz var. 3D sihirli şekiller. Bu sihirli şekiller ise 5 çeşitten oluşmaktadır. Çocuklar hayal ettiklerini bu şekiller sayesinde yapabilmektedir. Şu anda birçok özel okulda geliştirilmiş sınıflar var. Bu sınıflarda ürünümüz özel istek üzerine kullanılmaktadır. Şu anda 25’in üzerinde okul bunları ders olarak görmektedir. Yıl sonunda ise okul heyeti bize gelip ürünlerimiz ile çocukların yaptıklarını aktarıyorlar. Buna benzer sonuçlarda elimizde mevcut.

Bahsetmiş olduğum bu ürüne şu anda 3- 4 tane daha ilaveler yapıyoruz. Çünkü bu ürün gelecek vadediyor.”

EKONOMİK VE GÜVENLİ ALIŞ-VERİŞİN ADRESİ

Tüketiciler ürünlerimizi şu anda ağırlıklı olarak okul araç ve gereçleri satan yerlerde bulabilirler diyen İbrahim Halil Demir; “Tüketiciler ürünlerimizi kazo.com.tr adlı internet sayfamızdan temin edebilirler. Ayrıca internet üzerinden gelen siparişlerin gönderimleri aynı gün içerisinde yapılmakla birlikte aldıkları ürünler en geç 2 gün içerisinde kendilerine ulaştırılmaktadır. Diğer önemli bir husus ise internet sayfamız üzerinden sadece kendi ürünlerimizin satışını yapıyoruz. Özürlü ürünler konusunda ise yine en geç 3 gün içerisinde yeni ürün gönderimi ile sorunları çözüyoruz. Diğer yandan ithal ürünlerde böyle bir uygulama yapılmamaktadır. Burada şunu söylemek doğru olacaktır. Ekonomik ve güvenli alış-verişin adresi kazo.com.tr’dir.”

“OYUNCAK ÇOCUĞU HAYATA HAZIRLAR”

Çocuklara nasıl fayda sağlarız konusu bizim için önem arz etmektedir diyen İbrahim Halil Demir; “Eğitim açısından oyuncağın önemi bizim için ayrı bir yer ediniyor. İşin eğitim kısmında biz çocuklara nasıl bir fayda sağlarız konusu ile ilgileniyoruz. Ayrıca çocukların oyuncaklar ile oynamaları güzel. Fakat çocuklar tek başına ya da bir yetişkinin yanında oyun oynamaktan hoşlanır. Bu bakımdan Anne ve babalara bu konuda duyarlı olmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü oyuncak çocuklar için önemli bir gelişim aracıdır. Bu bağlamda oyuncak çocuğun hareketlerine düzen getirir. Çocukların renk, boyut, şekil ve kavramları öğrenmelerine yardımcı olur. Hayal gücünü geliştirir. Üretici olmalarını sağlar. Gelişimlerini destekler ve her şeyden önemlisi çocuğu hayata hazırlar. Bu bakımdan çocuklarımızın gelişimine katkı sağlayan tüm toplum bireyleriyle bir arada olmak en büyük hedefimiz.”