Anasayfa » RÖPORTAJ » Kayseri’nin ve Türkiye’nin parlayan markası: CeePark

Kayseri’nin ve Türkiye’nin parlayan markası: CeePark

CeePark Oyuncak ve Çocuk Gereçleri firma sahibi Nihat Öz ile faaliyetleri hakkında görüştük

KALİTELİ ÜRÜNLERLE KALİTELİ HİZMET!

CeePark Oyuncak ve Çocuk Gereçleri neler yapıyor?

“İlk başlarda biz bu işe kırtasiye ve oyuncak olarak başladık. Zaman geçtikçe işin şekli biraz daha değişti, oyuncak daha ön plana çıktı. Oyuncakta belli bir mesafe katettik. Oyuncak üzerinde daha yoğun olarak çalıştık. Dolayısıyla 30 yıla yakın bir süreçte bu günlere gelindi. Bu süreç bize imalatta, ithalatta, sıcak ve soğuk satış alanlarında ve pazarlama gibi değişik alanlarda çok ciddi tecrübeler ve birikimler kazandırdı.

CeePark olarak, Türkiye genelinde mağazacılık anlamında oyuncakta belli bir kalitede ve belli bir standartta ürünleri sunmak ve bu kaliteli ve standartları yüksek ürünleri sunarken de belli bir hizmet anlayışını ortaya koymak istiyoruz ve çok geniş ürün yelpazesi ve çok farklı ürün grubu ile hizmet ediyoruz. Ayrıca kendi ithalatımız da var. Paten grubunda TIAN-E markasıyla yurtdışından yapmış olduğumuz patentleri aynı şekilde satışa sunuyoruz. İthalatta da çok kaliteli ürünlerle çok kaliteli hizmet verme düşüncesindeyiz.”

Tüketiciler oyuncak alırken nelere dikkat ediyorlar?

“Ülkemizde geldiğimiz noktada insanların kültür seviyesi ve gelir seviyesi değişti. İnsanların gelir seviyesi yükseldikçe oyuncağa bakış açısı da değişti. Türkiye’de oyuncağa giden para boşuna bir masraf gibi düşünülürken, şimdi müşterimiz bunun böyle olmadığının farkına vardı. Tüketicilerin bir oyuncağı tercih nedenlerinin en önemlilerinden bir tanesi, oyuncağın eğitici değerinin olması, ikincisi sağlıklı bir ürün olması, üçüncüsü de müşterinin bu ürünü aldığı süreçten sonra da ihtiyaç duyarak uzun süre kullanacağı bir ürün olmasıdır. Biz bu noktalara azami derecede dikkat ediyoruz ve müşterimiz de zaten bizim bu özelliğimizin farkında.”

ceepark

SATIŞ SONRASI DESTEK LAZIM

Oyuncak sektöründe satış sonrası bozulan ürünlerle ilgili bir çalışma yapılıyor mu?
“Oyuncak satışı sonrası alanında çok ciddi sıkıntılar var. Ülkemizde maalesef oyuncağın satışından sonra bir hizmet yok. Müşteri bir oyuncağı satın almak için belli bir meblağ ödüyor ve bu ürünü belli bir süre kullanmak istiyor. Ürünün bir tarafı veya parçası bozulunca kullanamıyor. Bu hem müşterimiz için hem de milli ekonomimiz için bir zarar. Bu noktada bizim müşterimiz için en iyi yol oyuncağı alış sürecinde dikkat etmesi gerektiği. Bize düşen ise tedarik aşamasında uygun ürün yerine daha kaliteli ve daha sağlam oyuncakları sunmaktır. İthalatçı firmalarımızın da ithal ettikleri ürünlerle ilgili olarak muhakkak yedek parça ve teknik destek ihtiyaçlarını karşılaşılabilecek durumda olmaları gerekir.  Bunu dikkate almak ve dillendirmek ve bu vesileyle de gündeme getirmek çok önemli bence.”

Firmanızın ithal ettiği ürünler nelerdir?

“İthal ettiğimiz ürünler mağazamızda bulunan yüksek oranda lisanslı ve spor ürünleridir. Bu belli bir markanın distribütörlüğü olarak düşünülebilir. Bu şekilde çalışmalarımız devam ediyor.”

INTERNET IN, AVM OUT!

CeePark’ın hedefleri nelerdir?

“Değişen Türkiye şartlarında müşteri eğilimlerini dikkate aldığımızda, internet ortamındaki satış grafiği her geçen gün yükseliyor. İnsanların alışveriş eğilimleri artık değişti. AVM kültüründen internet kültürüne doğru ciddi bir kayış var. Bu anlamda da zaten bizim çalışma yoğunluğumuz hem AVM mağazacılığı ve hem de internet ortamıdır.”

Ne eklemek istersiniz?

“Hem ithalatçı hem de toptancı bazında baktığımız zaman hem yurtdışından ürün getirirken hem de satışını yaptığımız ürünlerin kalitesine çok dikkat etmemiz gerekiyor. Öte yandan, sizin de belirttiğiniz yedek parça ve teknik destek konusunun da çok önemli ve ciddi bir konu olduğunu belirtmek istiyorum. Bu konuyu basın medya yoluyla da sizin gündeme getirmenizin çok faydalı olacağını düşünüyorum. Biz bunu bu şekilde yaparsak, hem tüketicimiz hem de devletimiz kazanır. Bu da çok önemli bir ayrıntı.”

#CeePark #Oyuncak #Çocuk #NihatÖz #RÖPORTAJ #CeeParkOyuncakveÇocukGereçlerifirması