Anasayfa » HABERLER » Karadeniz Güneşinin Başarı Hikayesi

Karadeniz Güneşinin Başarı Hikayesi

1985 yılında Trabzon’a gelip 37 senedir hizmet veren Özgüneş A.Ş.’nin seyyar satıcılıktan organizasyonlara uzanan hayat hikayesi

SEYYAR SATICILIKTAN TOPTANA

Ticaret hayatına 1985 yılında Samsun’da seyyar satıcılık ile başlayıp, 1986-1990 yılları arası Samsun’da toptan ticaret hayatına başlayarak, 1990 yılında bir aile istişaresi üzerine Samsun’dan Trabzon’a ticaret yapmak üzere yola çıkmayı aile birliğiyle karar verdi. 1990 yılında Trabzon’da ilk yılları olduğundan dolayı önce Ordu, Giresun, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Bayburt il ve ilçelerinde 1992 yılına kadar seyyar satıcılık yapan firma ticaret hayatına devam etti. Bu yıllar içinde hedefler bu işin toptanını yapmak, fabrikaların desteklerini pilot bölge Trabzon’u seçerek toplamak üzere oluşturdu. Firma bu yedi bölge içinde merkezi konumda olmasından dolayı bu sayılan illerin doğu batı güney kutuplarına yaklaşık 250 km bir mesafenin isabetli olacağından dolayı Trabzon’u tercih etti. 1992 yıllarında seyyar satıcılığı azaltarak bölgede toptan servis aracı ile bu yedi bölgeye 8 yıl hizmet vermeye devam etti. Bölgedeki 750 fabrikanın gücünü geliştirerek, 10.000’e yakın iş ortağıyla yaklaşık 100.000 barkod çeşidine ulaştı. Bölgede müşterilerinin kapısına kadar ulaşan 40 araç filosu ve 400 çalışanı ile birlikte bir altyapı oluşturan Özgüneş her geçen gün kendini yenileyerek Doğu Karadeniz’de hep daha iyi hizmeti vermeye devam ediyor.

2000’li yıllarda sıcak satış anlayışından soğuk satış anlayışı ile pazarlama ekibini kuran Özgüneş, bu 7 bölgede hizmet vermeye ve haftanın belirli günlerinde servis araçlarının alınan siparişleri müşterilerin kapısına kadar götürmeyi hedefleyen bir altyapı kurdu. Merkezin trafik yoğunluğundan dolayı hizmetini şehir dışında yapmanın daha isabetli olacağını ailece istişare eden firma, Trabzon ili Akçaabat ilçesi Akçakale Beldesinde 7500 m2 kapalı alan bir mülk aldı. Önce depo olarak kullanmış olduğu bu yerde, müşterilerine daha iyi hizmet sunmak için showroom olarak hizmet vermeye devam etti. Bu proje, şirketi bölgede geçmiş yıllarına bakarak daha iyi bir noktaya getirdi.

YILDA 4 MEVSİM 4 FUAR ORGANİZASYONU

Yapmış olduğu projelere yenilerini ekleyerek ticaretini ve hizmetini geliştirmek amacıyla yine Akçakale mevkiinde anayol üzeri 21000 m2 kapalı alanda hem yeni hizmetler sunmak hem de istihdam sayısını arttırarak bölgesine daha iyi hizmet sunmayı hedef edindi. Yeni binası çok yakın zamanda hizmete geçecek olan Özgüneş bu yeni binasında da bölgesinde 2014 yılında yapmış olduğu fuar etkinliğini daha geniş ve kapsamlı olacak şekilde, yılda 4 mevsim 4 fuar organizasyonunu gerçekleştirmeyi düşünüyor.

ÖZGÜNEŞ’TEN YILIN FIRSATLATLA DOLU SATIŞ ETKİNLİĞİ

En son 22-23-24-25-26-27-28 Ağustos 2022 tarihlerinde Trabzon Akçakale’de bulunan Özgüneş Plaza’da düzenlenen satış etkinliğine tüm müşterileri ve iş ortaklarını davet ediyor. Özgüneş’ten fırsatlarla dolu ikinci satış etkinliğinde yeni dönemde yeni ürünler ve yeni fırsatlarla avantajlı alışverişin keyfini çıkarın! Sürpriz hediyeler, fırsat ürünleri ve harcadıkça kazandıran hediye çekleri Özgüneş’te! 37 yıllık güven ve tecrübe ile Özgüneş deneyimin, kalite ve güvenle buluştuğu noktada ticarete birlikte renk katmaya devam ediyor.