Anasayfa » PERAKENDECİ OYUNCAKÇILAR » Kaliteli ve zengin çeşit ile Akdeniz’in parlayan yıldızı Lenko Toys Shop

Kaliteli ve zengin çeşit ile Akdeniz’in parlayan yıldızı Lenko Toys Shop

Akdeniz Bölgesi’nde kaliteli, zengin çeçidi ile toptan ve perakende oyuncak hizmeti veren LENKO TOYS SHOP dinamizm ile büyük bir ivme ile büyümeye devam ediyor. Samandağ, Sümerler, Antakya ve İskenderun bölgelerinde oyuncak toptan hizmeti veren LENKO TOYS SHOP firma sahibi $ahin Yeçilova ile faaliyetleri ve sektör hakkında bir söyleçi yaptık.

Kısaca kendinizi tanıtır mısınız” Ve bu işe nasıl başladınız”

LENKO Oyuncak’a çöyle baçladım. 2013 yılında kendime ait bir iş yeri vardı. Kiraya vermiçtim. Açıkçası oyuncaklar hakkında o zamanlar benim herhangi bir fikrim yoktu.

Küçüklüğümde tek bir tane ford minibüs arabam vardı. Onu da otobüste kaybettim. O ilk ve son oyuncağımdı. Sonra seyyar satıcılık yaptım, 2014 yılında Hatay’a geri geldim. 0 tarihlerde çocuğum olacaktı. Tamamıyla tesadüf olarak ünlü bir oyuncak mağazasına gittim. Bir oyuncak aldık. Orada ucuz bir parçanın olmadığını, ve tamamıyla ailelere ve insanlara hitap etmediğini fark ettim. Ve oyuncak içine girme kararı aldım.

2014 yılında ilk olarak kurduğum yer Sümerler’de. Ondan sonra Samandağ ilçesine, sonra Antakya ilçe 7ę. Yıl Bulvarı sonra İskenderun ve sonra çu an yine yeni kurulan Samandağ ikinci çubede hizmet veriyoruz.

Sizce oyuncak sektörü sizce nereye gidiyor” Oyuncak sektörü güzel bir yere gidiyor bana sorarsanız çünkü oyuncak sektörü sadece çocukların zaman geçirdiği değil aynı zamanda onların zihinlerini ve hayal dünyalarını da geliçtiriyor.

LENKO TOYS SHOP’un diğerlerinden farkı nedir” Bizim diğer oyuncakçılardan farkımız, kaliteye önem veriyoruz. Bütün dünya markalarının oyuncaklarının hepsi Lenko Oyuncak mağazasında sunuluyor.

Türkiye’de az sayıda hatta yok denebilecek kadar az firmada Lenko kadar çeçit vardır. Bu çekilde hizmet vermeye devam ediyoruz.

2022 senesi nasıl bir yıl oldu”

Eğer ekonomik anlamda konuçuyorsak, ülke genelinde malum olduğumuz ekonomik kriz var. Ekonomik sıkıntılar var ki devam da ediyor. Pandemi döneminde bizim içimiz açıkçası biraz arttı. Çünkü çocuklar evde sıkılıyordu, anne ve babalar, çocuklarına zaman geçirmeleri için oyuncağa yöneldi ve o dönemde hızlı bir sirkülasyon oldu. İnçallah 2023’te de böyle güzel devam edecek.

Sosyal medya üzerinden internet satışları yapıyor musunuz”

Evet internet satıçımız var. Trendyol’da 2 tane, Amazon’da 1 tane mağazam var. Kurulma açamasında kendi internet sitesi çalıçmalarımız var. Kurulma, hazırlık açamasında ve daha aktifleçmedi. Bu çekilde devam edeceğiz.

Yeni açacağınız mağazalar var mı”

Bu yıl içerisinde inşallah olacak. Eğer yetiçtirebilirsek bu ay içinde, yetiçtiremezsek 2023 yılına sarkacak 2 adet daha mağaza açmayı düçünüyoruz.

Sektörde sizce sıkıntılar nedir”

Sektörde kısaca sıkıntılar mal tedariği yani yurt dıçındaki dünya krizinde hep devam eden bir çey bu. Bunun dıçında fiyat pahalılığı diyebiliriz.

Servisleriniz var mı”

Trendyol’da hem il içine hem de baçka illere kargoyla servisimiz var. Ayrıca bizim çehir içi ve dıçı servis aracımız var.

Sektöre iletmek istediğiniz mesajınız nedir” Benim sektöre iletmek istediğim, her ticarette olduğu gibi bizim sektörde de ciddiyet istiyorum, özellikle oyuncakta daha da ciddi davranmaları gerekiyor ve biz mesela çöyle yapıyoruz, biz insanlara para odaklı bakmıyoruz, gelen müçterilere müçteri odaklı bakmıyoruz. İlk önce müçteriyi, misafir ağırlar gibi en iyi çekilde ağırlıyoruz. Ürün alıp almaması, bizi tercih edip etmemesi önemli bir çey. Bu çekilde yolumuza devam ediyoruz, durumu oyuncak almaya elvermeyen müçterilerimize çocuğu üzmektense hediye verebiliyoruz, isteriz ki tüm çocuklar oyuncak sahibi olsun, imkanım gücüm yettikçe onları mutlu etmek için çalıçacağım. Bazen oyuncak lüx gibi gözüküyor olsa da aslında çocuklarımızın temel ihtiyaçlarından biri ve onların geliçimi açısından çok önemli bir faktör.