Anasayfa » SEKTÖR » Kahramanmaraş’ta ahşap oyuncak sergisi

Kahramanmaraş’ta ahşap oyuncak sergisi

Kahramanmaraş Valiliği’nin koordinesinde Büyükşehir Belediyesi’nce SODES Projesi kapsamında düzenlenen kurslar sonunda ahşap oyuncak, kitre bebek ve sim sırma sergisi açıldı.

Dezavantajlı Gruplara Yönelik Sosyal Rehabilitasyon Merkezi ve Maraş Oyuncakları Atölyesi Projesi kapsamında düzenlenen ahşap oyuncak, sim sırma, kitre bebek ve ney kursları tamamlandı, ardından da Kültür Park’ta sergi açıldı.

60 kadın kursiyerin 8 ay süren kurs süresince yaptığı bebek, oyuncak ve sim sırmaların yer aldığı serginin açılış kurdelesini Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç ile protokol üyelerinin eşleri birlikte kesti. Açılışın ardından Erkoç ve beraberindekiler, sergiyi gezerken özellikle gördükleri bebek ve oyuncaklar ile çocukluklarını hatırladı.

Kahramanmaraş’ın düşman işgalinden kurtuluşundan önemli yere sahip bayrak olayı, Sütçü İmam’ın Fransız askerine ilk kurşunu sıkması gibi çeşitli olaylar ile Maraş dondurması, tarhanasının da bebeklerle canlandırıldığı, araba, topaç, yapboz gibi ahşaptan yapılmış oyuncaklar sergiye katılanların büyük ilgisini çekti.

‘Paralel Çete, SODES’i istimar etti’

Kursları başarıyla tamamlayanların sertifikalarının da verildiği törende konuşan Fatih Mehmet Erkoç, kursların SODES kapsamında düzenlendiğini belirterek, “Geçmişte bu SODES projeleri çok istismar edildi. Şu anda bunlarla ilgili çok önemli hukuki soruşturmalar var. Paralel çete, paralel terör örgütü, kamu kurumlarına sızarak bu tür imkanları geçmişte istismar etti. Şehrimizde de bununla ilgili bir kaç operasyon var” dedi.

#Kahramanmaraş #ahşapoyuncaksergisi #sergi #oyuncak #ahşap #SODESProjesi