Anasayfa » FUAR » İşleyen demir ışıldar  

İşleyen demir ışıldar  

dedeDede Fen Toys’tan Yücel Tansu genç kalmanın ve başarılı olmanın yolunu anlattı.

Merhabalar;

Yazmaya değil konuşmaya alışık olduğumdan yazıya nasıl başlayacağımı inanın bilmiyorum. Sanki okurlar karşımdaymış gibi zorlanıyorum. Biliyorum ki yazmaya başladığımda gerisi gelecek. Halbuki bir zamanlar İstanbul Ticaret Odasında yaptığımız sektör toplantılarında 150-200 kişilik kalabalıkla rahatça diyalog kuruyordum. Galiba yaşlanıyorum.

Yani:

İhtiyarlık perdesi gölge çekti dideye,

Geçti Bor’un pazarı sür eşeği Niğde’ye.

Diyen şair gibi mi oldum acaba. Ama hayır! Dikkat ediyorum da yaşı bir yere gelip te sıkı çalışan arkadaşlarım da yaşlılık belirtisi, hastalık başlangıcı gibi şeyler görünmüyor. Demek ki büyüklerin söyledikleri ‘işleyen demir ışıldar’ lafı çok doğru bir söz. Nice arkadaşlarım, akrabalarım seneler evvel emekli olup evlerinde oturmaya başladı; sohbetleri hastalık, doktor ve ilaç üstüne oluyor. Ben de sağlığımı ve performans kuvvetimi Cenab-ı Allah’ın izniyle bu sıkı çalışmama borçluyum herhalde.

Genç arkadaşlarım, orta yaşlı kardeşlerim, yaşlıların bu görüş ve tecrübelerini, kulaklarına küpe yapsınlar. Sağlıkları müsaade ettikçe çalışsınlar. Görecekleri hayatları daha iyi ve sağlıklı sürecek.

Çalışmalarımızdaki başarının büyük bir kısmı aile hayatının düzenli ve huzur içinde geçmesine bağlıdır. Aile hayatımız ne kadar huzurlu olursa işlerimizde de o kadar başarı sağlarız. Muhakkak ki nice başarılı insanın arkasında huzurlu ve güven duyduğu ailesi vardır. Ve unutulmasın ki çocuklar huzurlu bir ailede daha sağlıklı yetişirler.

İş hayatının gürültü, patırtısından çıkıp akşam evde hanımıyla, çocuklarıyla yeterince vakit geçiren, onların o günkü hikâyelerini dinleyen, internet ortamı veya anormal diziler yerine, çoluk çocuğuyla muhabbet eden babalar hem ailede huzuru sağlarlar, hem de çocuklarını internet ortamının pisliklerinden korumuş olurlar.

Yukarıda da belirttiğim gibi, sabah böyle huzurlu bir ortamdan çıkan babalar işyerinde daha huzurlu ve güvenli çalışacaktır.

Allahü teâlâ’dan sağlıklı, huzurlu ve hayırlı günler temennisiyle.

Hoşçakalın.

Not:

Bu arada geçenlerde Hakk’a yürüyen aile dostum, kardeşim Ali Ekincioğulu’na Cenab-ı Allahtan rahmet, geride kalanlara sabırlar ve uzun, hayırlı ömürler diliyorum. Mekânı cennet olsun inşâAllah.

Bir yorum

  1. Çok hoş bir yazı olmuş, Tansu bey tebrik ederim.