Anasayfa » FUAR » İnterspor: Biz hazırız, ya siz!

İnterspor: Biz hazırız, ya siz!

v-cvcv1İnterspor Proje Müdürü Rıdvan Çilesiz faaliyetlerini bizimle paylaştı.

Firmanın faaliyet alanı ve ürün yelpazesi geniş olunca soru sormakta bir o kadar zorlaşıyor. Genel olarak ürün gruplarınızdan bahsetmekle başlayalım isterseniz.

İnterspor olarak ana ürün grubumuzu spor malzemeleri oluşturuyor. Top çeşitleri ve scooter modelleri spor malzemeleri olarak ürün çeşitlerimiz arasında yer alıyordu. Bu ürünler aynı zamanda oyuncak sektörüne de hitap ediyordu.

İnterspor firmasının oyuncak sektörüne yönelik düşünceleri ve benimde hazırladığım projelerim vardı. Düşünceler ve projeler birbirine uyunca çalışmalarımıza başladık. Anne- bebek-çocuk ürünleri yelpazemizi oluşturduk ve itmeli bisiklet, yürüteç, akülü araba modellerimizin ithalatına başladık. Böylelikle hedef pazarımız hem oyuncak sektörü hem de çocuk gereçleri oldu.

Kaykay, scooter, paten, EXSESS VE VOİT, lisanslı toplar, TAKIM TOPLARI dart modelleri ve akülü arabalar. DENVERCARS. İnterspor’un ithalatını gerçekleştirdiği bu grup oyuncak sektöründe önemli bir yer teşkil ediyor. Ürünlerinizin oyuncak sektöründeki satışlarından ve bu sektördeki geri dönüşlerinden bahseder misiniz?

Öncelikle firmamızın satış politiksının piyasa koşullarına göre farklı olduğunu söyleyebiliriz. Amacımız ürün satışından ziyade iş ortaklıkları kurmaktır. Bizimle beraber yürümek, büyümek isteyen firmalarla çalışmayı tercih ediyoruz.

İçinde bulunduğumuz dönemde markalar yarışıyor. Müşterilerin kalite beklentisi hem ürün bazında hem de firma bazında yükseldi. Firma olarak güvenirliliğiniz, kaliteniz ve satış politikanız müşteri açısından tercih edinirliğinizi arttıracak özellikleri oluşturuyor.

Firma adımız ve marka değerimizle müşterilerin zihninde istediğimiz noktadayız. Olumlu geri dönüşler ve uzun vadeli çalışma talepleri de doğru yolda olduğumuzu gösteriyor.

Oyuncak sektöründeki satışlarınızı ne şekilde gerçekleştiriyorsunuz? Satışlar merkezden mi yoksa bayilik, ana toptancılık verdiğiniz firmalar da var mı?

Öncelikle amacımız ürünlerimizin her noktada olmasından ziyade firmamıza, markamıza yakıştığını düşündüğümüz noktalarda olmasıdır. Satışlarımızı da ağırlıklı olarak bu özelliklere göre seçtiğimiz bayilerimiz aracılığı ile gerçekleştiriyoruz.

Bu grupta yeni ürünleriniz de olacak mı? Ya da bu grup içerisinde çeşit olarak zenginleştirmeyi düşündüğünüz ürünler var mı?

Büyümek elbette hedeflerimiz arasında yer alıyor ancak bu büyüme her noktaya ulaşmaya çalışarak elde edilecek bir büyüme değil. Firmanız güvenilirse, iş ortaklarınızla beraber büyüme hedefleriniz varsa ve bunları tamamlayacak olan satış organizasyonunu başarı ile gerçekleştirebilecek ekibe sahip iseniz başarı zaten kendiliğinden gelir. Anne-bebek-çocuk grubundaki ürünlerimize yönelik çalışmalarımız yaklaşık 4 senedir devam ediyor. Başladığımız zamandan bu yana her yıl ürün grubumuza yenilerini ekliyoruz. Arkasında durabileceğimiz, müşterilerimizi mutlu ve memnun edecek her ürünü grubumuza ekleyebiliriz. Bu anlayışla ithalatını gerçekleştirdiğimiz akülü grubumuzda büyük bir başarı yakaladık. Çünkü sadece kalite ürün getirmekle yetinmiyoruz, yaygın teknik servis ağımızla ürünlerimizin arkasında duruyor ve %100 müşteri memnuniyetini hedefliyoruz.

İnterspor’un 2014 hedefleri ve beklentileri nelerdir?

26 yıllık sektör tecrübemle interspor’da akülü araba ve oyuncak kanalı satış müdürü ve proje sorumlusu olarak görev yapıyorum. Hedeflerimizi belirlerken firma politikamızın yanı sıra edindiğim derin tecrübelerden de yaralanıyoruz. Günümüz itibari ile Ekonomik konjonktürden ve içinde bulunduğumuz piyasa koşullarından dolayı mikro ölçekli büyümenin en doğrusu olduğunu düşünüyoruz, acelemiz yok. Bize güvenen ve inanan bayilerimizle yolumuza devam ediyoruz. 2014 yılında neler yapacağımızı ise ilerleyen dönemlerde yaşadıkça birlikte göreceğiz.