Anasayfa » SEKTÖR » İnci Eğitim Araçları sıradışı tasarımlı ürünlerini kaliteli hizmetiyle sunuyor.

İnci Eğitim Araçları sıradışı tasarımlı ürünlerini kaliteli hizmetiyle sunuyor.

ytatk“Eğitim araçları sektörüne getirdiğimiz yeni anlayışla, sizlere her zaman şık ve kaliteli ürünler sunduk. Bundan sonra da üstün hizmet anlayışımıza, sizden aldığımız heyecanı ekleyerek, sıra dışı tasarımları yine sizlerle buluşturmaya devam edeceğiz.

Deneyimli kadromuz, eğitim-öğretim alanındaki yenilikleri takip ederek, günün ihtiyaçlarına uygun yaklaşımlar geliştirmek suretiyle, siz dostlarımızın çözüm ortağı olacak.

Birinci olabilmek için hizmetinizdeyiz…” diyen Firma Sahibi Hakan Şenel İnci Eğitim Araçları yetkilisi faaliyetlerini bize açıkladı.

Firmanızın kuruluşu ve gelişim süreci hakkında bilgi verir misiniz?

“Sektöre 2006 yılında İstanbul Avcılarda İnci Eğitim Araçları ve Pazarlama adıyla başladık. İzmir merkezli bir firmanın ürünlerinin satış temsilciliğini yapan firmamız ihtiyaçlarına cevap veremeyen İzmir firması ile bir yıl sonra yollarını ayırdı. Daha sonra müşteri memnuniyeti, ürün kalitesi ve günün ihtiyaçlarına cevap verebilmek için üretici olmaya karar verdik ve 2009 yılında kendi üretimimizi kurduk.

Firmamız bugün İkitelli Org. San. Bölgesinde İnci Okul ve Ofis Mobilyaları Eğitim Araçları Oyuncak İnş. San. Tic. Ltd. Şti adıyla yoluna devam etmektedir. Bugün eğitim kurumlarının ihtiyaçlarına anahtar teslimi cevap veren bir firma konumuna gelmiş bulunmaktayız. Müşterilerimizle önce hayallerini konuşuyoruz. Sonra bu hayallerin gerçeğe çevrilmesi için mimar ve mühendis kadromuzla beraber proje ve tasarımını yapıyoruz. Nihayetinde bu tasarımların üretimini kendi imalathanemizde gerçekleştiriyoruz. Bu hem müşterilerimiz hem bizim açımızdan ciddi avantajlar içeriyor.

Bu durum bizi sektörün içinde müşteriye çok yönlü cevap verebilen, aynı zamanda mimarlık ofisi ihtiyaçlarını da karşılayabilen bir firma haline getirdi.

Üretim bandımız İSO tarafından kapasite raporu yüksek olan bir firma olarak tescillenmiştir. Üretim kadromuz sektör içinden gelen deneyimli ustalardan oluşmaktadır. Nakliye ve montaj firmamız tarafından yapılmakta ve ürünlerimiz iki yıl garantilidir.”

Eğitim sektörüne sunduğunuz ürünler nelerdir?

“*Anaokulu donanımı (Dolap, masa, sandalye, oyuncak ve dış mekan oyun grupları), *Okul donanımı (Masa, sıra, kişisel dolap, Konferans salonu, ofis mobilyaları vb), *Park bahçe oyun grupları, *Kent Mobilyaları (bank, kamelya, piknik masası, çöp kutusu, ahşap çit vb).” Hizmet sunduğunuz yeni yeriniz hakkında bilgi verir misiniz? “Yeni adresimiz ikitelli O.S.B Sinpaş İş Modern Merkezi 2. Kat F Blok: 32-33 Başakşehir – İstanbul. Yeni yerimiz 1000m2 bir alana sahip. Rahat bir üretim ve tasarım alanı oluşturduk. Sitemiz 24 saat güvenlikli ve 24 saat çalışma olanağına sahip. Yeni yerimizin sokağının üstü kapalı ve yaz kış olumsuz hava koşullarından etkilenmiyor. Nakliye hizmetimizin sağlıklı ve aksamadan yürütülmesine olanak sağlıyor.”

Hizmet ve ürünlerinizi diğer firmalardan farklı kılan unsurlar nelerdir?

“Biz ürün ve hizmet anlayışını bir arada yürütebilen firmayız. Ürünleri standart değil müşterinin mekan ve hedeflerine uygun olarak tasarlıyoruz. Aynı zamanda bu tasarımları öngörülen bütçe ile örtüştürmenin yollarına müşteri ile birlikte karar veriyoruz. Hiçbir zaman müşterilerimizi satış sonrası yalnız bırakmıyoruz. Satış sonrası geri hizmet vermeye devam ediyoruz. Müşterilerimizle kurmuş olduğumuz ilişkilerde her zaman açık olmayı tercih edip ürünler konusunda doğru bilgileri ve tecrübemizi paylaşıyoruz.”

Bu yıl için sektöre sunacağınız yenilikler ve hedefleriniz nelerdir?

“Günün ihtiyaçlarına denk düşen sınıf ve okul konseptleri hazırladık. Bu yıl sektörde örnek projelere imza atarak sıra dışı çizgilerin nasıl açığa çıkarılacağını işaret etmeye çalışacağız. Yurtiçi ve yurtdışında örnek projelerle anılmak istiyoruz. Firmamızın yakın zamanda hedefi müşteri memnuniyetini bir reklama çevirmek ve bunun sürekliliğini sağlamaktır. Orta vadede üretici kimliğini kurumsallaştırıp sektörde sadece üretim yapan bir firma olmayı hedefliyoruz. Uzun vadedeki hedefimiz ise bugün kısmi olarak yurtdışına pazarladığımız ürünlerle beraber, İNCİ’yi bir dünya markası yapabilmektir.”

Sektörün bugünü ve geleceği hakkında neler düşünüyorsunuz?

“Sektörün hala çıraklık döneminde olduğunu düşünüyoruz. Bunu aşmanın yolu ise hem sektör firmalarının hem de eğitim kurumlarının dar ve günü kurtarma hamlelerini bir kenara bırakarak daha uzun vadeli düşünmelerinden geçtiğini düşünüyorum. Hala tam anlamıyla bir sektör olmuş değil. Sektörün üstlendiği toplumsal sorumluluk açısından önemine bakıldığında desteklenmesi ve teşvik edilmesi gerekmektedir. Ayrıca eğitim araçları üreticileri ve tüketicilerinin tabi kaldığı %18 vergi yükünün % 5’lere çekilerek üretimin desteklenmesi önemlidir.”

Neler eklemek istersiniz?

“Siz değerli dostlarımızla paylaştığımız her ürün ve fikir bizlerin yolunu biraz daha aydınlatmaktadır. Eğitim alanında yapılan her yenilenme adımında yanıbaşınızda olabilmek ve hayallerinizdeki eğitim ortamlarını sizinle beraber tasarlayıp gerçekleştirmek İNCİ ailesinin başlıca onur kaynağı olacaktır. Bu onuru bizimle paylaşmanız dileğiyle, Saygılar.”