Anasayfa » HABERLER » İlginç Sırların Gizemini Çözmek Üzere RBİ Ekibi Yardımınızı Bekliyor

İlginç Sırların Gizemini Çözmek Üzere RBİ Ekibi Yardımınızı Bekliyor

rbiCaretta Çocuk markasıyla raflarda yerini alan Ripley’in RBİ Serisi, tüm dünyada çocukların en çok tercih ettikleri kitaplar arasında en üst sırada yer alıyor. Serinin 4 kitabında da özel görevler, heyecan dolu maceralar eşliğinde çözülüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nin doğu yakasında, küçük bir adada başlıyor hikâye. Burada Ripley Lisesi adındaki gizli bir okulda olağanüstü yetenekleri olan çocuklar okuyor. Elektrik iletme yeteneği, insanüstü güçler ya da iklimi kontrol edebilme yeteneği buradaki öğrencilerin sahip olduğu güçlerden sadece birkaçı.

Okul binasının altına gizlenmiş yeraltı üssü ise aslında çok gizli bir casusluk okulu ve buraya bu yetenekli çocukların en iyileri davet ediliyor. Burası, aynı zamanda Ripley Bağımsız İnceleme’nin, yani RBİ ajanlarının eğitildiği yer. Buradaki yetenekli genç ajanlar dünyanın dört bir yanına, tehlikeli görevlere gönderiliyor, fantastik oluşturdukları ve garip olayları araştırıyorlar.

İyiye Karşı Kötü

Esrarengiz olayları araştıran, gerçek olanla hayali olanı birbirinden ayırt etmeye çalışan bu ajanlar akıl almaz maceraları boyunca türlü zorluklarla karşılaşıyorlar. Ama onlar için en büyük tehlike, Ripley’in veri tabanını sabote ederek RBİ’yi durdurmaya çalışan rakip casusluk ajansı İYD yani; İnanılmaz Yalanlar Departmanı.

Karşınızda RBİ Ekibi

RBİ’nin yedi üyesi var ama göreve en fazla üç ajan çıkabiliyor. Her biri farklı yeteneklere sahip olan takım üyeleri, R-fon adını verdikleri ileri teknoloji ürünü bilgisayarlı telefonları ile iletişim kurabiliyor ve birbirlerine yardım ediyorlar. Elbette onları eğiten, görevlerini düzenleyen öğretmenleri de var.

İster İnan İster İnanma

Kimi zaman bataklıkta yaşayan kertenkele adamın peşindeler, kimi zaman Japonya sahillerinde görülen dev ejderhanın gizemini çözüyorlar. “Bataklıkta Dehşet”, “”Korku Adası”,  “Ormandaki Sır” ve “Kayıp Şehir” kitaplarıyla ve okullarının kurucusu Robert Ripley’in sloganıyla, “ister inan ister inanma”, her seferinde daha da inanılmaz gelen maceralarla karşımızdalar.

Caretta Kitap’ın çocuklara özel markası Caretta Çocuk imzalı RBİ Serisiyle “İster inan ister inanma”, çocukların dünyasına bambaşka bir heyecan katıyor. Serinin 4 kitabı, tüm kitapçılarda, meraklılarıyla buluşmayı bekliyor.