Anasayfa » RÖPORTAJ » Huzur Oyuncak: Kadınlar sektörü renklendirdi

Huzur Oyuncak: Kadınlar sektörü renklendirdi

Huzur Oyuncak firma sahibi Funda İncediken ile faaliyetleri, Antalya 3. Toys Turkey fuarı ve sektör hakkında görüştük

Funda hanım öncelikle fuarımız hayırlı olsun. Firmamızdan biraz bahseder misiniz?

Şirketimiz oyuncak sektöründe ithalatçı firma olarak en iyi hizmeti vermek için elinden geleni yapıyor çünkü biz bu ülke insanlarının her zaman her şeyin en iyisine ve en güzeline layık olduğuna yürekten inanıyoruz.

Toys Turkey fuarınız nasıldı?

Huzur Oyuncak raflarına yeni ve farklı ürünler koymayı başardı. Bu etkinliğe de özel kaliteli ürünler getirdik. Ürünlerimiz beğenildi, satışlar gerçekleştirdik, fuarımız çok iyi geçti.

Sektörde sıkıntılar var mı?

Yeni yasayla yaklaşık 3 aydır bir sıkıntı var, ülkemize sunmak istediğimiz oyuncaklara daha fazla testler isteniyor, bu durum hem süreci çok uzatıyor hem de oyuncak maliyetini artırıyor. Firma olarak bu denetimin biraz daha yumuşamasını bekliyoruz. İlerleyen dönemde söz konusu durumun daha iyiye gideceğini düşünüyorum.

Fuarın zamanlaması size göre nasıl?

Fuar oyuncak ve kırtasiye ürünleri sunan firmalar için 2 hafta daha sonra yapılsa daha iyi olurdu. Çünkü fuarın yapıldığı tarih tam kırtasiye sezonuna denk geliyor. Sadece oyuncak alanında faaliyet gösteren firmalar için bir sıkıntı yok.

Neler eklemek istersiniz?

Sektörümüze fayda sağlayan bu tür etkinliklerin aynı düzen üzere devam etmesini diliyorum. Fuarda yer alan firmaların da müşterilerle aynı şekilde, aynı kalitede devam etmesini diliyorum. Organizasyonda emeği geçen tüm organizasyoncu arkadaşlara, katılımcı firmalarımıza ve bizleri ziyaret eden toptancılarımıza ve bütün misafirlerimize ve siz değerli basın kuruluşlarına çok teşekkür ederim.

#huzur, #oyuncak, #röportaj