Anasayfa » FUAR » Hobi Eğitim Dünyası, Tepe Nautilus’ta ve Optimum Outlet’te ürünlerini sergiliyor

Hobi Eğitim Dünyası, Tepe Nautilus’ta ve Optimum Outlet’te ürünlerini sergiliyor

Hobi Eğitim Dünyası, 22 Ocak – 07 Şubat tarihleri arasında Tepe Nautilus’te yapılan Minikitap Çocuk Kitapları Fuarına ve 29 Ocak – 07 Şubat tarihleri arasında Optimum Outlet’in 1. katında düzenlenen 4. Çocuk Kitapları Günleri etkinliklerine katıldı

Hobi Eğitim Dünyası’nın akıl ve zeka ürünleri çocuklar için kitap fuarı Tepe Nautilus’ta

Bu yıl ilk kez düzenlenen Minikitap Çocuk Kitapları Fuarı, 22 Ocak -7 Şubat tarihleri arasında Kadıköy Tepe Nautilus’te yapılıyor. Fuar süresince yetişkinler için çocuk yazarları ile söyleşiler, yaratıcı okuma atölyesi ve sokak tiyatrosu gibi etkinliklerin yanı sıra çocuklar için de pek çok aktivite düzenleniyor. Fuar kapsamında, Hobi Eğitim Dünyası açtığı standında ürünlerini sergiliyor.

qqq

Mangala, Katamino, 360 Parça Domino Oyunu, Ahşap Üç Taş Oyunu, Antivirüs, Hırsız Polis Oyunu Road Block, Rider Cesur Şövalye Oyunu, Reversi (Manyetik Tahta), Quarto, Ahşap Sudoku Oyunu, Köprü Zeka ve Strateji Oyunu, Tetris ve oyun çamuru gibi pekçok ürününü fuarda sergiledi.

2

Stantta sundukları ürünlere yoğun bir ilgi olduğunu bildiren Hobi Eğitim Dünyası yetkilisi Mustafa Erdoğan, “Akıl ve zekâ oyunları ve eğitim setlerinin amacı çocukları hayata hazırlayan bireyler yetiştirmektir. İlhamımızı eskilerden alarak daha yenilikçi, daha kaliteli ve daha geliştirici akıl ve zeka oyunları ve eğitim setleri sunuyoruz. Nesilden nesile aktarılacak dede-nene, anne-baba ve çocukların bildiği ve oynadığı oyunlar üretiyoruz. Dünya çapındaki çocuk oyuncaklarını takip eden yenilikçi ve yüksek kaliteli ürünlerin yanısıra 4 bin yıllık mangala gibi oyunları da standlarımızda sunuyoruz.” dedi.

3333

Konuyla ilgili bilgi veren Erdoğan piyasaya sundukları ürünlere olan inancından ve güveninin tam olmasından dolayı kültürümüze ve geçmişimize ait, çok kural içermeyen, oynaması kolay ve zihinsel yetenekler kazandıran 4 bin yıllık ecdad oyunu mangala oyununun yeni kuşaklar tarafından öğrenilmesi için Tepe Nautilus’te yapılan Minikitap Çocuk Kitapları Fuarında açtıkları stantta herkese bu oyunu anlattıklarını söyledi. Hakemler nezaretinde mangala turnuvası düzenlediklerini aktaran Erdoğan bunu yeni nesile anlatmayı adeta bir misyon üstlendiklerini belirtti.

_DSC0337 111

Ahşaptan üretilmiş mangala, katlanabilir ve kolay taşınabilir. Türk zeka ve strateji oyunu mangala 2 kişi ile oynanır. Oyun tahtasının üzerinde 12 adet kuyu vardır. Her oyuncunun sağ tarafında taşları toplayacağı bir boşluk vardır. Mangala oyununda 48 adet taş vardır ve taşların renkleri önemli değildir. Oyunculardan herhangi birinin bölgesinde yer alan taşlar bittiğinde oyun seti biter. Oyunda kendi bölgesinde taşlarını ilk bitiren oyuncu, rakibinin bölgesinde bulunan tüm taşları da kazanır. Son ana kadar oyunu kimin kazanacağı belli değildir. Oyun materyali ahşap malzemeden üretilmiştir ve sağlığa zararlı madde içermez.

Optimum Outlet’te 4. Çocuk Kitapları Günleri

Ataşehirli minikleri birer kitap kurduna dönüştürmeyi hedefleyen Çocuk Kitapları Günleri, 29 Ocak – 07 Şubat tarihleri arasında Optimum Outlet’in 1. katında düzenleniyor. Bu yılki 4. Çocuk Kitapları Günleri etkinliklerinde hafta sonları 12.00 – 16.00 saatleri arasında çocuklar için akıl ve zeka oyunları turnuvaları yapılıyor. Bu kapsamda ürünleri en çok ilgi gören Hobi Eğitim Dünyası’nın doğal kilden yapılma oyun çamuru beğeniliyor.

3

Bu etkinlikte de ürünlerini sunan Hobi Eğitim Dünyası’nın girişteki standı çocukların bakmadan geçemedikleri bir yer. Daha önce de okulların yarıyıl tatillerinde yapılan ve çocuklar tarafından büyük ilgi gören Çocuk Kitapları Günlerine, bu yıl 49 yayınevi de katılıyor. 10 gün sürecek etkinlik boyunca, her gün 10.00 – 22.00 saatleri arasında kitap standları ziyaret edilebiliyor.

zzz