Anasayfa » FUAR » Hedefimiz herkesi güldürmek

Hedefimiz herkesi güldürmek

toysToysmar firma sahibi Bayram Algümüş ile Atrax Fuarı’nı ve faaliyetlerini konuştuk.

Fuarda hangi ürünlerinizi sergilediniz? Fuarınız nasıl geçti?

“Fuarda top havuzu, oyun grupları, soft grup ürünleri, mini trambolin ve jetonlu birkaç ürünümüzü beğeniye sunduk. Fuar, katılımcılar için genelde iyi olabilir ama bizim açımızdan beklenen seviyede bir katılım olmadı ama biz firma olarak iç piyasa için katıldık ama beklediğimiz seviyede bir hareketlilik yaşanmadı. Bazı ürünlerde belli hareketler oldu ama bu bizim beklediğimiz boyutta değildi. Yurt dışından katılım azdı. Fuar sonrası geri dönüşler nasıl olur, onu göreceğiz.”

Toysmar’ın başlangıcı nasıl oldu?

“Oyun gruplarında 2000 yılında Bekir Duman vasıtasıyla işe başlandı. 2008 yılına kadar Duman ismiyle işlerimizi sürdürürken, 2008 yılından itibaren Toysmar ismiyle devam ediyoruz, şu ana kadar hamdolsun çok büyük bir sıkıntımız yoktur. AVMler, oteller, belediyelerin park ve bahçeleri, sahil kenarları, kolejler, anaokulları, özel okullar ve bireysel kullanımlar müşteri portföyümüze giriyor.”

İç piyasada işleriniz nasıl gidiyor?

“Bizim sektörümüzde firmalar sezonluk çalışır. Bizde hareketlilik 3. ayda başlar, 10. ayda biter. Geri kalan 5 ayda hazırlık ve istirahat diyebiliriz. Kışın bir beklentimiz olmasa da yeni ürün olarak Soft Play için bir beklentimiz vardı.”

Hangi fuarlara katılıyorsunuz?

“İran’daki fuara katılıyoruz. İç piyasada bu sektörle ilgili ciddi bir fuar yok. Sektörümüzde yeni ürünleri, yenilikleri takip etmek için ziyaretçi olarak katılıp yurt dışı fuarları geziyoruz.”

Sektörün geleceğini nasıl görüyorsunuz?

“Eğlence sektörü ve işin içinde çocuk olduğu için yenilikleri takip etmek şartıyla sektörümüz güzel, geleceği parlak.”

Satış sonrası teknik destek konusunda neler yapıyorsunuz?

“Servis uygulamamız ve ürünlerimizde kitapçıklarımız var. Tarif edilen uygulamaları müşterilerimiz kitapçılara bakarak kendileri de rahatlıkla yapabilirler. Bizden servis talep ettiklerinde bizden bir arkadaşımız belli bir ücret karşılığında gidip servisi gerçekleştiriyor.”

Sektörde sıkıntılar nedir?

“Bütün sektörlerdeki genel sıkıntılar bizim sektörde de oluyor. Mesela rekabet yaşanıyor ama rekabet işe kalite kazandırıyor. Bunun akabinde bizim sektörde ciddi anlamda bir sıkıntımız yoktur. Yazlık bir iş olduğu için kışın hareketlilik beklemek yanlış.”

Toysmar’ın hedefi nedir?

“Hedefimiz bütün çocukları eğlendirmek, sevindirmek. Bizden mal alan insanları ürünümüzle memnun etmektir. Hedefimiz herkesi güldürmek.”

Yenilikler konusunda neler yapıyorsunuz?

“Teknolojinin getirdiği her türlü yeniliği ürünlerimizde kullanmaya çalışıyoruz, en büyük yeniliğimiz bu. Teknolojiden faydalanarak, gün geçtikçe daha kaliteli, sağlıklı ve güvenli ürünler üretme yolundayız.”