Anasayfa » HABERLER » Halkın bilinçli alış veriş yapması oyuncak sektörüne yön veriyor

Halkın bilinçli alış veriş yapması oyuncak sektörüne yön veriyor

Gökçe Oyuncak firma sahibi Filiz Koş ile sundukları ürün ve hizmet hakkında söyleşi yaptık

2 20160317_155857

Antalya Manavgat’ta oyuncak ve çocuk gereçleri satışı yapan bölgenin en büyük mağazalarından Gökçe Oyuncak kaliteli oyuncak ve güzel hizmet vererek büyümeye devam ediyor.

 

75’den 750’ye

“2002 yılında küçük bir dükkânla oyuncak sektörüne başladık. O yıldan bugüne 75 m2’den 750 m2’ye büyüdük. Oyuncak sektörünün geniş olması, halkımızın oyuncak konusunda bilinçlenmesi, toptan satışa başlanması, bebe gereçlerinin ürün konseptimize dahil olması ve turizm bölgesinde olmamız büyümemizi tetikleyen sebepler arasında sayılabilir.”

 

% 100 güven ve memnuniyet
“Sunduğumuz ürünler oyun ve oyuncak grubunun her türüdür. Ürünlerimiz sıfır yaş grubundan başlar, üst sınırı yoktur. İşimiz satış yapmak tabiki ama rastgele değil. Ürün konusunda yönlendirmeler yaparız. Ürün üzerindeki yazılı bilgilendirmeler yetmez bize. Tam anlamıyla ürünü tanır, müşterimize artısı eksisi ile aktarırız. Bu yüzden % 100 güven ve memnuniyet alırız ki bu bizim en büyük ücretimiz.”

3 20160317_162836
‘Kazanmaktan çok kaybetmemek önemli’

“15 güne bir değişen indirimlerimiz var. Bu indirimleri vitrinimiz de ayırdığımız bir köşede sergileniyor. Kampanyalarımızı müşterilerimize sms yolu ile ya da internetten facebook/GOKCEOYUNCAK adresinden yayınlıyoruz. Bu, müşteri kazanmanın yollarından biri. Kazanmaktan çok kaybetmemek önemli tabi 🙂 Gerek güler yüzlü personelimiz gerek fiyat istikrarımız güvenli bir ortam teşkil ediyor ve bu bize uzun vadede müşteriler kazandırıyor. Bebekliğinden tanıdığımız şu an 10-12 yaşına girmiş birçok müşterimiz var.”

“Firma olarak farkımız, müşteri memnuniyetini ön planda tutmamız. Bizim müşterimiz çocuklar, bebekler ve her yasta çocuk kalabilenler. Onları memnun ediyoruz. Kalitesinden, duruşundan ödün vermeden % 100 müşteri memnuniyeti önem verdiğimiz diğer konular.

Firma toplantılarını kaçırmam. Bizzat kendim takip eder, ona göre hareket ederim. Mağazamıza gelen çocuklarla konuşur, onların fikirlerini alırım.”

 

Fiyat & Kalite

“Ben bir anneyim. ‘Bu ürün çok satar mi?’dan çok, bu ürünün çocuklara ne kadar yararı var diye düşünüyorum. Tabiki öncelikle kalite. Bizde kaliteli ürünü en uygun fiyata satma çabası var. O yüzden ürünü kaynağından almaya çalışırız.”

20160317_162923

Ara grup yok olmaya mahkum!
“Günümüz şartları perakendecileri ithalatçıların kapılarını zorlamaya itti. Bu da ara toptancıları zor durumda bıraktı. Sadece toptancılık yapan firmalar ya kendi çaplarında birkaç ürün ithal etmeye başladılar ya da perakende mağazalar açtılar. Ara grup yok olmaya mahkum.”

“Hedefimiz, Türkiye genelinde şubeler açmak, daha çok çocuğa ulaşmak. Şu an bunun alt yapısını sağlamaya çalışıyoruz. Ayaklarımız yere sağlam basmalı ki her yere ulaşabilelim.”

“0-3 yaş grubu oyuncaklarda çeşit bulmakta zorlanırken son yıllarda gayet geniş bir konsept oluştu. Halkın daha bilinçli alış veriş yapması oyuncak sektörüne yön veriyor. Süreklilik ve yenilik olduğu için geleceği parlak bir sektör.

Son 10 yıldan bu yana gerek ithalat gerekse imalat yönüyle ülkemizde oyuncak sektörü çok gelişmiş vaziyette.

Sektörde yaşadığımız sıkıntı şu ana kadar yok bazen lisansli gruplar da yok sattığımız oluyor. Ama normal oyuncaklarda çeşit çok olduğundan ve sürekli yenilendiğinden diğer sektörler gibi bir tek ürüne bağlı kalmıyorsunuz.”

 

Teşekkürler

“Tek dileğim ülkemizin düzeninin bozulmaması. Oyuncak sektörü olarak, ülkemizin temelini oluşturan çocuklarımıza sattığımız oyuncaklarla onlara yön verdiğimizi unutmamalıyız. Size ve bu günümüze gelmemizde emeği olan firmalara, çalışanlarımıza ve müşterilerimize teşekkür ediyorum…”