Anasayfa » SEKTÖR » Hak İş Oyuncak’ ta tecrübe, zengin ürün çeşidi ve güzel hizmet bir arada

Hak İş Oyuncak’ ta tecrübe, zengin ürün çeşidi ve güzel hizmet bir arada

fffTürkiye’de oyuncak sektörünün ilklerinden Hak İş Oyuncak, geçmişin tecrübesini 5 bin çeşit ürün yelpazesi ve güzel hizmetle biraraya getirerek müşterilerine sunuyor.

Hak İş Oyuncak firma yetkilisi Ömer Çebi ile Pilsan bayiler toplantısında görüştük.

Hak İş Oyuncak’ın kuruluşu ve bu günlere gelişi hakkında bilgi verir misiniz?

“1950’li yıllarda rahmetli babam (İzzet Çebi) Çebi Lüx Hırdavat olarak işe başladı, 1980’li yıllarda hırdavat işini bırakarak oyuncak sektörüne girdi. Oyuncak adıyla toptan olarak faaliyetlere başladı. Abim (Hüseyin Çebi) o yıllarda askerliğinin bitimiyle babamdan işi devralarak daha kapsamlı daha zengin ürün çeşidiyle faaliyetleri devam ettirdi. 80’li yıllardan bu yana Hak İş oyuncak olarak toptan hizmetimiz devam ediyor. 2010 yılından itibaren Pilsan Orta Karadeniz Bölge bayiliğini sürdürmekteyiz. Okul öncesi, çocuk gereçleri, zengin ithal ve yerli oyuncak çeşitleriyle hizmet vermekteyiz. Bir aile şirketi olarak sektörün öncü firmalarından biriyiz.”

Toptancılık ne durumda, perakende sektörüne girmeyi düşünüyor musunuz?

“Biz yıllardır perakende sektörüne, ürün verdiğimiz müşterilerimizin satışlarına zarar vermemek için girmiyoruz.”

Oyuncak sektörünün genel sıkıntıları sizce nelerdir?

“Yaşadığımız zamanda insanların alışveriş kültürleri değişiyor. Sıkıntı olarak bu değişimin yansıması olan ulusal marketlerin, büyük AVM’lerin çoğalmasını ifade edebilirim. Pazarcı, bakkal gibi küçük çapta ticaret yapan kişiler bundan zarar görüyorlar. Alışveriş kültürünün değişmesi ilerde bizim de otomatik olarak değişime gitme durumumuz gerektiğini gösteriyor.”

Hak İş Oyuncak’ın hedefleri nelerdir?

“Faaliyete başladığımız günden beri müşterilerimizi en iyi ürünleri, zengin ürün gamımızla en güzel hizmetle sunmaya çalışıyoruz. 4000 m2 kapalı alanımızda oyuncak sektörünü daha iyi noktalara taşımanın gayretini gösteriyoruz. Bu sektörün en üst seviyesinin yaşamayı hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusundaki gayretlerimizle firmamızın gelecekteki pozisyonu da ona göre değişecektir. Müşterilerimizin memnuniyetini kazanmak bütün işlerimizdeki ana hedefimizdir.”

İthalat yapmayı düşünüyor musunuz?

“Biz ithalatı şu ana kadar düşünmedik ama piyasada ithalatçılar çoğaldıkça ithalat yapan firmalar mal satmak için her noktaya ulaşmaya çalışıyorlar bu bizleri zorluyor.”

Sizi aynı işi yapan firmalardan farkınız nedir?

“Bizim en büyük farkımız, bu sektörde uzun yıllar çalışmamızın neticesinde elde ettiğimiz tecrübemiz. Çoğu mağazada oyuncak yanında hırdavat ürünleri gibi şeyler satan yerler var. Biz sadece oyuncak satıyoruz. Firmaların bize olan samimiyeti ve istikrarlı fiyat politikamız da en önemli farklarımızdan sayılabilir.”