Anasayfa » HABERLER » Güvensiz ve sahte oyuncaklara karşı mücadele

Güvensiz ve sahte oyuncaklara karşı mücadele

Özellikle pandemide artış gösteren internet satışlarıyla birlikte, dolaşımda geniş yer alan güvensiz, sahte oyuncaklara karşı ABD Oyuncakçılar Derneği mücadeleye devam ediyor.

Sorumlu şirketler tarafından satılan yasal oyuncaklar her zamankinden daha güvenli olsa da, sıkı güvenlik standartlarından oluşan sağlam bir ağ yapısı olmasına rağmen, yasadışı satıcılar tarafından satılan standartlara uygun olmayan oyuncaklar, internette her zamankinden daha fazla bulunmaya devam ediyor. Covid-19 salgını internetten alışveriş trendini hızlandırırken, e-ticaret platformları aracılığıyla satılan güvenli olmayan sahte oyuncaklara karşı mücadele, ABD Oyuncakçılar Derneği ve 1.000 üye şirketi için her zamankinden daha önemli bir konu haline geldi.

Ulusal Güvenlik Bakanlığı Raporu’nun yayınlanması

ABD Oyuncakçılar Derneği Başkanı ve CEO’su Steve Pasierb, “Oyuncak Derneği ve üyelerimiz, yasadışı sahte oyuncakların ve oyun ürünlerinin çevrimiçi pazarlardan kaldırılmasını sürekli olarak savunuyorlar” dedi. “Uyumlu eylemlerimiz, pazar yerleri ve satıcılar için net şartlar getiren mevzuatın getirilmesi dahil olmak üzere bazı önemli ilerlemelere katkıda bulundu; Önerilen çözümlerimizin çoğunu yansıtan bir Ulusal Güvenlik Bakanlığı Raporu’nun yayınlanması; ve büyük çevrimiçi pazarlarla daha iyi işbirliği, iletişim ve işbirliği söz konusu.”

Beyaz Saray yetkilileriyle görüşme

Salgının ortasında ABD Oyuncakçılar Derneği, üyelerin iki düzineden fazla kongre bürosuyla buluşmaları ve çevrimiçi satılan yasadışı sahtecilikteki dalgayı ele almaya yardımcı olan ABD mevzuatının önemli parçaları hakkında özel sunumlar dinlemeleri için sanal bir forum düzenledi. ABD Oyuncakçılar Derneği personeli de geçmişte Kongre önünde ifade vermiş ve oyuncak topluluğu için bu acil öncelikli konu hakkında alarmı yükseltmek için üst düzey Beyaz Saray yetkilileriyle yuvarlak masa görüşmesine katılmışlardır.

Aralık 2020’de ABD Oyuncakçılar Derneği, “Sahte Oyuncakları Çevrimdışı Olarak Kullanmak: Çevrimiçi Pazarlarda Satılan Sahte ve Güvenli Olmayan Oyuncakları Azaltmak İçin Proaktif Önlemlere Odaklanan Bir 2020” konulu ikinci teknik incelemesini yayınladı. Rapor, internet pazarlar, yasa koyucular, Oyuncakçılar Derneği üyeleri ve tüketiciler arasında daha iyi işbirliği dahil olmak üzere, sahteciliklerde ve soruna proaktif, çok paydaşlı çözümlerde artışa katkıda bulunan temel faktörleri özetlemektedir. Rapor ayrıca, çevrimiçi alışverişe artan bağımlılık, sosyal medya pazarlarının yaygınlaşması, hedeflenen reklamlar ve sahte incelemelerin ve sahte vitrinlerin büyümesi gibi sorunu etkileyen yeni eğilimleri de ortaya çıkarıyor.

1.000’den fazla basılı ve online yayında

Yılbaşı alışveriş sezonuna öncülük eden ABD Oyuncakçılar Derneği, dikkatini tüketicileri çevrimiçi satılan sahte oyuncakları nasıl belirleyecekleri ve bunlardan nasıl kaçınacakları konusunda eğitmeye çevirdi. Sahte ürünlerin nasıl tespit edileceğine dair güvenli bir alışveriş ipuçları makalesi, ülke çapında 1.000’den fazla basılı ve online yayına yerleştirildi. Son zamanlarda, The Toy Association’dan, standartlar ve düzenleyici işlerden sorumlu kıdemli başkan yardımcısı Joan Lawrence, sahte oyuncak endişelerini tartışmak için TV yayınlarına katıldı (Bunlar YouTube.com/ToyAssociation adresinden görüntülenebilir).

Pasierb ekledi: “2021’de Oyuncak Derneği ve üyelerimiz, sahte oyuncak satın almayla ilişkili güvenlik riskleri konusunda tüketici bilincini artırmak için federal mevzuatı geçmek için çalışarak, ABD’ye giren sahteciliği tespit etme ve durdurma konusunda onları bilgilendirmeye ve eğitmeye yardımcı olmak için çeşitli devlet kurumlarıyla işbirliği yaparak, sahteciliği önleme çabalarımızı en büyük etkiye sahip alanlara odaklayacak.”

ABD Oyuncakçılar Derneği’nin oyuncak sektörünü korumak ve tanıtmak için yaptığı savunuculuk çalışmaları hakkında daha fazla bilgi için www.ToyAssociation.org adresini ziyaret edin.

#TFNY #NewYorkToyFair  #TheToyAssociation #CounterfeitToys #safetoys