Anasayfa » RÖPORTAJ » Güvenli oyuncak; Başel Oyuncak

Güvenli oyuncak; Başel Oyuncak

İstanbul – Eyüp’te faaliyet gösteren Başel Oyuncak’ın firma yetkilisi Serkan Petek ile firma, ürün ve hizmetleri ve 2016 Kırtasiye fuarıyla ilgili söyleşi yaptık.

ÇOCUĞUNUZ İÇİN BURADAYIZ!

Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“Başel Oyuncak 2002 yılında, 25 yıllık Oyuncak sektöründen edinilen Bilgi Birikimi ile kurulmuştur. Başel Oyuncak, geçmişten kazanılan Know How’u inovatif bir bakış açısı ile  hizmete dönüştürerek, hızla büyümüş ve günümüzde 15’den fazla Lisanslı Oyuncak markasının Türkiye Exclusive Distribütörlük Haklarını elinde bulundurmaktadır. “Çocuğunuz için Buradayız” sloganı ile; her an Dünya Oyuncak piyasasındaki yenilikleri takip ederek, yenilikleri Türkiye Oyuncak piyasasına getirmektedir.”

NESİL YENİ OYUNCAK KONSEPTLERİNDE UZMAN

Firmanızın sunduğu ürün konsepti ve verdiğiniz hizmet hakkında bilgi verir misiniz?

“Başel Oyuncak 2’ye ayrılan Türkiye Oyuncak pazarında, Kaliteli ve Lisanslı oyuncakların yer aldığı pazarda çalışmaktadır. 15’ten fazla Lisanslı Oyuncak Markasının Türkiye Exclusive Distribütörlüğünü sürdürmektedir. Rubiks Küp (Seventowns UK), Sad Sam Peluş (Creative Envador US), Magic Twisty (Fun Promotion Holland) vb. gibi birçok kaliteli ve Lisanslı Oyuncak, ürün yelpazesinde bulunmaktadır. Başel Oyuncak Ar-Ge departmanı, dünyadaki bütün yenilikleri ve yeni çıkan oyuncakları takip ederek, distribütörlük için gerekli aşamaları hızla tamamlayarak, Türkiye Oyuncak Pazarına sunmaktadır. Başel Oyuncak; Peluş ürünlerde, Zeka oyuncaklarında ve 3. Nesil Yeni Oyuncak konseptlerinde uzman olup, bu tür oyuncakları ürün yelpazesinde bulundurmaktadır.”

SATIŞ REKORLARI KIRAN, YENİ ÇILGINLIK; MAGFORMERS

Kırtasiye 2016 fuarında hangi ürünlerinizi ön plana çıkardınız, fuarınız nasıl geçti?

“Kırtasiye 2016 Fuarında; Başel Oyuncak yeni ürünü olan Magformers Oyuncağını öne çıkardı. Magformers  2015 En İyi Oyuncak Ödülünü aldığı gibi  ve 2016 TOTY Yarışmasında finale kaldı. Dünyada satış rekorları kıran  ve yeni çılgınlık olan Magformers; basit, kaliteli ve  kırılmaz Magnetli Çubukların birleştirilerek değişik yapı ve şekiller oluşturulması ile oynanan bir oyuncak. Magformers ile çocuklar; Magnetli Şekilli parçalardan, Hayal Güçlerinin istedikleri şekilde yapı ve ürünler oluşturabiliyorlar. Bu yapıları oluştururken hem hayal güçlerini ve zekalarını geliştiriyor hem de keyifli vakit geçirebiliyorlar. Kırtasiye 2016 Fuarında Başel Oyuncak Standında sergilenen Magformers Ürünleri, ziyaretçilerden  inanılmaz ilgi gördü. Yine stantta bulunan ve Magformers Parçalarından oluşturulmuş kuleler, fuar katılımcılarının yoğun ilgisini çekti. Kırtasiye 2016 fuarının hizmetlerinden ve yoğun ziyaretçilerden, Başel Oyuncak olarak biz de inanılmaz mutlu olduk.”

GÜVENLİ VE KALİTELİ OYUNCAK HERŞEYDEN ÖNEMLİ

Oyuncak sektörünün bugününü ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

“Türkiye Oyuncak Sektörü son yıllarda hızlı olarak büyümektedir. Bu büyüme yanında avantajları ve dezavantajları getirmektedir. Türkiye Oyuncak Pazarının en önemli sorunlarından biri Kalite ve Oyuncak Güvenliğidir. Biz Başel Oyuncak olarak oyuncak güvenliğine inanılmaz önem göstermekteyiz.  Başel Oyuncak olarak Dış Ticaret Müsteşarlığının zorunlu olarak istediği EN 71-1, EN71-2, EN71-3 testleri ve Fitalat ve diğer güvenlik test raporlarını ithal ettiğimiz oyuncak fabrikalarından isteyerek ibraz ettiğimiz gibi bununla yetinmeyerek, Türkiye Gümrük sahasına oyuncaklarımız geldikten sonra, SGS gibi bazı bağımsız firmalara ek maliyetleri önemsemeyerek, ek testler yapmaktayız ve bunların raporlarını gerek Gümrüklere gerekse bayi ve müşterilerimize sunmaktayız. Başel Oyuncak olarak geleceğimiz olan çocuklarımıza, güvenli ve kaliteli oyuncak sağlamak herşeyden ve para kazanmaktan daha önemlidir.”

OYUNCAK ALIRKEN, GÜVENLİK TEST RAPORLARINA DİKKAT

Özellikle eklemek istediğiniz başka şeyler var mı?

“Buradan anne ve babalara mesaj olarak şunu iletmek istiyoruz. Oyuncak çocukların kendi dünyalarını oluşturdukları ve çokça zaman geçirdikleri bir alan. Bu sebep ile oyuncak alırken, oyuncağın kaliteli ve lisanslı olmasına, herşeyden önemlisi bütün güvenlik Test Raporlarının bulunmasına dikkat etsinler. Biz Başel Oyuncak olarak, kendi çocuklarımıza oynatmadığımız hiç bir ürünü ithal etmiyoruz. Ürün Yelpazemizde bulunan bütün Oyuncakların EN71, Fitalat ve bunun gibi bütün test raporları bulunmaktadır. Anne babalar Başel Oyuncak ürünlerini gönül rahatlığı ile çocuklarına alıp onların hayal dünyalarına katkı sunabilirler. Çocuğunuz için Buradayız!”