Anasayfa » FUAR » Gürkan İthalat & Yasemin Oyuncak birleşti

Gürkan İthalat & Yasemin Oyuncak birleşti

Sektörün tanınan perakende firması Yasemin Oyuncak ile sektörün güçlü ismi Gürkan İthalat birleşme kararı alarak, İstoç’ta yeni bir mağaza açtı.

toy58Gürkan İthalat firma sahibi Serkan Göver, bu iki gücün nasıl bir araya geldiğini anlattı:“Bizim hem müşterimiz hem de eski dostumuz olan Yasemin Oyuncak firma sahibi Mustafa Şimşek ile bir ortak düşünceye vararak birleşme kararı aldık. İstoç’ta toptan ve perakende üzerine 800 metrekare alanda güzel bir mağaza açtık.
Mustafa Bey’in perakendedeki mağazacılık deneyimi çok iyi. Pekçok perakende müşterileriyle samimiyeti var. Mağazamızın açılışını da sektörün en yoğun olduğu bir zaman diliminde en kısa zamanda yapacağız. Yasemin Oyuncak firma sahibi Mustafa Şimşek ise: “Biz Yasemin Oyuncak olarak babadan gelen bir maziye sahip, bir Tahtakale firmasıyız. 40 yıldır oyuncak sektörünün içinde faaliyet gösteriyoruz. Gücümüze güç katmak için Gürkan İthalat’ın firma sahibi Serkan Göver ile ortak olmaya karar verdik. Sektörü takip ederek en sevilen, en çok satılan, en güncel ve sağlıklı oyuncakları piyasaya kazandıran Gürkan İthalat ile ortak hareket ederek bir sinerji oluşturmayı hedefliyoruz. Bu birlikteliğin hem bize hem de sektöre pek çok fayda sağlayacağına inanıyoruz. İstoç piyasasında yeni olmamıza rağmen memnunuz. İstoç’a göre çok zengin bir ürün çeşidimiz var ve ürünlerimizi metrekaremizin büyük olmasından dolayı kolay teşhir edebiliyoruz.”

Antalya fuarları hakkında ne düşünüyorsunuz?

Biz Titanik Hotel’de düzenlenen Antalya Toy Bir etkinliğine katıldık. Bu yıl da ikincisi 14-17 Eylül 2017 tarihleri arasında düzenlenecek 2. Toy Bir’de varız. Ama inşallah önümüzdeki seneye bu fuarlar birleşecek, ayrı ayrı olması zaten hoş değil. İki ayrı fuara birden gitmek sektördeki firmalar için de sıkıntı olabilir. Genel anlamda Antalya fuarları iyi ve verimli geçiyor. Hem tatilimizi yapıyoruz hem de müşterilerle daha iyi iletişim kuruyoruz. Müşterilerimiz daha rahat bir ortamda alışverişlerini yapıyorlar.

İthalat ile ilgili yaşadığınız sıkıntılar nelerdir?

Oyuncak çocukların gelişiminde büyük bir rol oynuyor. Ülkemiz bunun farkında ama kaliteli ve nitelikli oyuncakların yurda girişinde çok fazla yapılan testlerle insanların alım gücü düşüyor. Biz test raporlarını Çin’de malımız yüklenmeden zaten yaptırıyoruz. Mal buraya geldiği zaman şu anki yeni çıkan uygulamaya göre ürünler aynı kurum tarafından tekrar teste tabi tutuluyor ve bunun ücreti de ithalatçıdan talep ediliyor. Biz üretici firma değiliz, ithalatçı firmayız, zaten teste uygun olan ürünleri getiriyoruz. Artı bir de burada piyasa denetimi var. İsteğimiz bu denetimlerin kaldırılmasıdır.

#antalya, #ithalat, #gürkanithalat, #yaseminoyuncak