Anasayfa » SEKTÖR » Göksu Oyuncak bölgesinde en iyi oyuncakçı olmaya aday

Göksu Oyuncak bölgesinde en iyi oyuncakçı olmaya aday

t-53Göksu Oyuncak firma sahibi Hakan Göksu ile faaliyetlerini ve oyuncak sektörünü konuştuk

Göksu Oyuncak nasıl kuruldu ve bugünlere nasıl geldi?

“Firmamız Göksu Oyuncak, 2000 yılında kuruldu ve yaklaşık 5 yıl sonra 2. şubesini açtı. Kurulduğu günden beri daha geniş bir müşteri portföyüne ulaşmak için çalışmalarına devam ediyor. Müşteri memnuniyeti ve dürüst ticaret çerçevesinde faaliyet gösteriyor.”

Oyuncakta nelere dikkat ediyorsunuz? Sunduğunuz ürünler nelerdir?

“Bulunduğumuz bölgede çok çeşit ve kaliteli hizmet vererek daha iyi noktalara ulaşmak istiyoruz. Bu da kaliteli oyuncak satmakla ve sattığın oyuncağın arkasında olmakla ilgili bir durum. Bu bağlamda, biz oyuncakta sağlık kurallarına dikkat ediyoruz, sağlıklı ve kanserojen madde içermeyen mallara raflarımızda yer veriyoruz ve müşterilerimize CE belgeli ürünler sunuyoruz.”

Sektörde yeni proje ve hamleleriniz var mı?

“Sektördeki etkimizi artıracak çalışmalar yapıyoruz. Bölgemizde çok büyük bir mağaza açmayı hedefliyoruz. Bu konuda doğru araştırma ve ön çalışma yaparak en isabetli hamleleri yapmak istiyoruz. ”

Sektörde kendi alanınızda hangi konumda olmak istersiniz, hedefleriniz nelerdir?

“Ulusal firmalarla olan rekabetimizi biraz daha lehimize çevirmeye çalışmalıyız. Bol ve sağlam çeşitleri sunarak ve her gelen müşteriyi memnun edecek ve bir daha gelmesini sağlayacak hizmeti vererek en iyi performansı sergileyip kendi bulunduğumuz alanda en iyi firmalardan biri olmak istiyoruz. Ancak bu, gerçekleşmesi zamanla olacak bir durum.”

Firmanızın ürün ve hizmet anlamında diğer firmalardan farkı nedir?

“Göksu Oyuncak hızlı ürün takibi ve tedariği ile farkını gösteren bir firma ama biz biliyoruz ki fark oluşturmak koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamakla mümkün. Bunu yerine getirmek için dükkânımıza gelen her müşteriye en güzel hizmeti vermeye çalışıyoruz. Bebeklerin ve çocukların fiziksel ve zihinsel gelişimi için en sağlıklı, en yararlı oyuncakları seçmeleri konusunda ebeveynlere yardımcı oluyoruz.”

2014 yılı, satışlarınız ve büyüme planlarınız açısından nasıl geçiyor?t-54

“2014 yılı oyuncak bölümümüzde çok verimli geçmedi. Piyasalarımızı etkileyen bazı toplumsal olaylar yılımızın satışlar açısından normal bir seyir izlemesine yol açtı. Biz bu tür olayların son bulup, piyasaların etkilenmediği günlerin geleceğini ümit ediyoruz. Böylece hedeflerimize yol almak istiyoruz.”

Türkiye pazarında oyuncak işinin bir perakende açısından sıkıntıları nelerdir?

“Bizim, piyasada perakende hizmet veren firma olarak bazı sıkıntılarımız var. Bunların içinde toptancı firmaların perakende satması, online satış siteleri ve büyük marketler sayılabilir. Pek çok perakende mağazasının da karşı karşı- ya olduğu bu sıkıntılara karşı piyasada ayakta kalabilmek için kampanyalar düzenlemek, broşürler dağıtmak ve bazı promosyonlar yapmak gibi yolları devreye geçirmek gerekiyor.”

Oyuncak sektörünün geleceği konusunda neler düşünüyorsunuz?

“Oyuncak sektörünün geleceğinin iyi olacağını düşünüyorum. Ama şu bir gerçek ki, oyuncak sektöründe rekabet artıyor. Rekabetin artmasıyla ürün ve hizmette daha iyi olan firmalar ön plana çıkıyor. Bizim de piyasada etkin olmak için güzel yollarla rekabet etmemiz gerekir.”