Anasayfa » HABERLER » Gloria Home, Zuchex fuarında tam not aldı

Gloria Home, Zuchex fuarında tam not aldı

Gloria Home markasıyla yaklaşık 100 çeşit ürünü içerisinde, bu fuardan kısa bir süre önce piyasaya sunduğu, tasarım tescilli yıkama aparatı ürünü, çöp kovası, askı ve 9 çeşit saklama kabı ile firma, yerli ve yabancı ziyaretçilerin beğenisini kazandı.

Gloria Home, 14-17 Eylül 2023 tarihinde Tüyap Fuar merkezinde gerçekleşen 33. Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı, Zuchex 2023’te son çıkardığı ürünlerle ziyaretçilerin ilgi noktası olmayı başardı. Lolliboni-Gloria Home Kurucu Ortak ve Genel Müdürü Yiğit Emre Yüksel ile 33. Zuchex fuarında görüştük.

ÜRENLERİMİZE İLGİDEN MEMNUNUZ

Kısaca Gloria Home markanız hakkında bilgi verebilir misiniz?

“Bizim grup olarak bünyemizde 2 firmamız var: 1. Lolliboni firmamız sadece oyuncak şekerleme tarafında iş yapıyor. 2. Grande Plastik firmamız şu an Gloria Home markamızla faaliyetlerine devam ediyor. Bu markamızla ev, banyo, mutfak plastik eşya grubu gereçleri üretiyoruz.

Züccaciye alanında da güzel işler yapmak için Gloria Home markamızla 3 sene önce sektörde çalışmalarımıza başladık. Etkili çalışma ve stratejilerle kısa zamanda iyi bir ürün gamına ve müşteri portföyüne ulaştık. Daha iyi noktalara gelmek için üç senedir bu alanda dünyanın ikinci en büyük fuarı ve ülkemizdeki en büyük züccaciye fuarı olan Zuchex fuarına katılıyoruz. Geçen sene 142 ülkeden 36,332 satın almacı ile 650 katılımcı firmayı bir araya getiren ve 1 milyar ABD Dolarını aşan iş hacmi oluşturan Zuchex, gösterdiği başarıyı bu yılda da tekrarladı. Bu fuardan bir hafta önce, yıkama aparatı ürünümüzü piyasaya sunduk, tasarım tescilli bu ürünümüze fuarda inanılmaz bir talep oldu. Bunun dışında yaklaşık yüze çeşit ürünümüz içerisinde fuar öncesinde yeni çıkardığımız çöp kovası, askı ve 9 çeşit saklama kaplarımız da çok rağbet aldı. Ürünlerimize ilgiden çok memnun kaldık, bu bize cesaret verdi.

Biz fuarımıza gelen ziyaretçi ve katılımcı sayısı anlamında biz fuardan 3 senedir memnunuz. Fuar her geçen sene büyüyerek devam ediyor. Fuarda standımızı daha çok Ortadoğu ülkelerinden firmalar, iç piyasadan ise zincir mağazalar ve büyük toptancılar ziyaret ettiler, var olan ilişiklerimizi güçlendirip, yeni ticari bağlantılar elde ettik. Gelecek sene de bu fuara katılmayı düşünüyoruz.”

DÜNYA SIRALAMASINDA İLK 3’TE

Sektörü iletmek istediğiniz neler var?

“Züccaciye sektöründe Türkiye’de çok fazla üretici var ve bu üretici sayısı da gün geçtikçe artıyor. Ülkemiz bu konuda da çok iyi yol kat etti. Dünyaya mal satma anlamında daha önceden sektör italyanların ağırlık olduğu bir durumdaydı. Şu an ülkemiz hem inovatif ürün, hem farklı ve beğenilen ürün çizgisine sahip sunduğu ürünlerle bence dünya sıralamasında ilk 3’ün içerisinde bulunuyor. Zuchex fuarının yoğunluğu ve büyüklüğü ile bu yönde de ülkemize katkı sağladığı açık. İnşallah bu fuar böyle bir ivmeyle büyüyerek yoluna devam eder.”