Anasayfa » HABERLER » Geppetto Usta’nın Atölyesi’nde çocuklar bir ilke imza attı

Geppetto Usta’nın Atölyesi’nde çocuklar bir ilke imza attı

‘Ahşaptan Oyuncaklar, Kalmasın Oyuncaksız Çocuklar’ sloganı ile hayata geçirilen “Geppetto Usta’nın Atölyesi” projesinde, Geppetto Usta ile birlikte ziyaretçiler el becerilerini kullanarak ahşap oyuncaklar tasarladı. CarrefourSA İçerenköy Alışveriş Merkezi’nde gerçekleşen projede, ziyaretçiler tarafından üretilen 1732 adet ahşap oyuncak, ziyaretçilerin isimleri ile birlikte hayat buldu.

CEFIC tarafından yönetilen CarrefourSA İçerenköy Alışveriş Merkezi, anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen “Ahşaptan Oyuncaklar, Kalmasın Oyuncaksız Çocuklar” sloganı ile yaramaz çocuk olarak aklımızda kalan Pinokyo’ya hayat veren “Geppetto Usta’nın Atölyesi” tüm ziyaretçilere ahşaptan oyuncak yapma imkânı sundu.

Geppetto Usta’nın atölyesinde, alanında uzman ahşap oyma ustası, AVM ziyaretçilerine proje alanında ahşaptan objeler yapabilmeleri için yardımcı oldu. Herkesin ücretsiz olarak katılabildiği atölyede minik ziyaretçiler tarafından toplamda üretilen 1732 adet ahşap oyuncak hayat buldu. Yapılan oyuncaklardan oyuncağı olmayan çocuklar için ayrılanlar, yola çıkmak üzere hazırlandı. Oyuncağı yapan minik yürekler de yaptıkları oyuncakların altına isimlerini yazarak oyuncaklara imzalarını atmış oldular. Başta Çocuk Esirgeme Kurumu olmak üzere oyuncağı olmayan birçok çocuğun yüzünü güldürüp, içini ısıtacak bu adım, oyuncaksız büyüyen birçok çocuğun mutluluğu oldu.oyuncak

#Geppetto #UstanınAtölyesinde #Çocuklar #imzaattı #AhşaptanOyuncaklar #Ahşap #Oyuncak