Anasayfa » FUAR » Furkan Toys: Kids Turkey Avrupa ülkelerine sesini daha çok duyurmalı

Furkan Toys: Kids Turkey Avrupa ülkelerine sesini daha çok duyurmalı

Amacımız çocuklarımızın büyüyünce çocukluklarını hatırladıklarında onları gülümsetebilmek” diyen Furkan Toys firma yetkilisi Banu Yüksel, 2016 Oyuncak fuarı değerlendirmelerini paylaştı.

İstanbul Kids Fuarı nasıl geçti, beklentilerinizi karşıladı mı?

“Genel olarak faydalı bir organizasyon. Yüzde yüz beklentiyi karşıladı diyemesek de organizasyona katılmakla, yeni ürünlerimizi kısa sürede müşterilerimizle buluşturmak adına faydalı olduğunu düşünüyoruz. Aynı zamanda bugüne kadar ticari hayatına devam etmiş ancak ulaşamadığımız müşterileri bizimle buluşturması açısından güzel bir organizasyondur Kids Turkey.”

Fuardaki ziyaretçi profili nasıldı? Oyuncak sektörünün daha fazla gelişmesi için, ülkemizde düzenlenen fuarlarda neler yapılmalı?

“Fuardaki katılım profilini genel olarak oyuncak toptancılığı yapan ve de hali hazırda çalıştığımız müşterilerimiz oluşturuyor. Son günlerde oyuncak perakendecilerinin katılımları oldu, bunun dışında anaokullarının ve kırtasiyecilerin ilgi gösterdiklerini gözlemledik. 2017 yılına ait beklentimiz ise daha fazla sektörden firmanın bu fuara katılmasını sağlayacak etkinlikler, ulaşım kolaylıkları gibi katılımı genişletecek ve sektörlerin gelmesini sağlayacak organizasyonların düzenlenmesi, reklam ve pazarlamasının yapılması gerektiğini düşünüyoruz.”

Türkiye’de oyuncak sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz? 2017 yılına dair beklentileriniz ne yöndedir?

“Türkiye’de oyuncak sektörü, gelişen teknoloji ve yeni nesil ürün çeşitliliği ile birlikte, çocuklara sürekli yenilik sunuyor ve bizim gibi firmaların ise ürünlerini geliştirmek ve sürekli yenilenmek zorunda olduğunu görüyoruz.”

Marka olarak geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir? Gündemde olan bir proje var mı?

“2017 yılından beklentimiz 2016 sonlarında firmamızın distribütörlüğünü aldığı Little Tikes markasının Türkiye’de bilinirliğini arttırıp yeni ürünlerimizi tüm Türkiye ile buluşturmak bu aynı zamanda ana hedeflerimiz arasında. Lisanslı ürünlerimizin sürekliliği, yeni lisanslarla ile imalatını yaptığımız ürün ve ürün gruplarını Türkiye ve yurt dışına pazarlamasını yapıp daha fazla tüketiciye Furkan Toys ismine aşina etmek.”

Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

“Son olarak Türkiye’de oyuncak sektörü çok fazla gelişime açık bir sektör, bizim sektörümüzde çok çeşitli yollar var, biz de bu yolda kalite ve güven prensiplerimizden taviz vermeden ilerlemeye devam edeceğiz.”

#FurkanToys #Toys #KidsTurkey #BanuYüksel #fuar #Oyuncaksektörü