Anasayfa » HABERLER » FUN4EDU, 4D OCTAGON Kartlarını Türkiye’ye getirdi

FUN4EDU, 4D OCTAGON Kartlarını Türkiye’ye getirdi

Çocukların teknoloji ile geçirdikleri vakti hem eğlenceli hem de öğretici hale getiren Octagon 4D kartlar artık Türkiye’de… Türkiye distribütörlüğünü Fun4Edu’nun üstlendiği, teknolojiyle eğitimin bir arada deneyimleneceği, en merak edilen konuların 4D olarak öğrenilebileceği artırılmış gerçeklik kartları Octagon Kartlar www.fun4edu.com sitesinden satışa sunuldu.

Fun4Edu CEO’su Murat Demirci, Endonezya merkezli Octagon Edu’nun geliştirdiği 4D özellikli Octagon kartların dünyanın 15 ülkesinden sonra Türkiye’ye de geldiğini söyledi. Fun4Edu’nun farklı sektörlerdeki deneyimlerini bir araya getiren iki girişimci tarafından kurulduğunu belirten Murat Demirci, “Amacımız her geçen gün teknolojiye ilgisi artan çocukların, teknolojiyi daha verimli kullanmasıdır. Çocukların ilgi duyduğu konular hakkında teknolojinin gücünden yararlanarak, onların eğlenerek öğrenmelerine katkıda bulunmak istiyoruz” dedi.

Yapılan araştırmaların da internet kullanım yaşının gittikçe düştüğüne işaret ettiğine dikkat çeken Murat Demirci, sözlerini şöyle sürdürdü:

“UNICEF’in 11 Aralık 2017’de açıklanan ‘Dijital dünya ve çocuklar’ raporuna göre dünyadaki her 3 internet kullanıcısından biri çocuk ve 15–24 yaş grubu internete en çok bağlanan kitleyi oluşturuyor. UNICEF’in araştırması dünya genelinde toplam nüfusun yüzde 48’inin internete bağlandığını, gençlerin yüzde 71’inin de çevrimiçi olduğunu gösteriyor. Amerika’daki Kaiser Family Vakfı’nın araştırmasına göre ise 8-18 yaş aralığındaki çocuklar haftada ortalama 53 saat dijital eğlenceyle vakit geçiriyor. Octagon kartlar dijital eğlencede geçen bu zamanı, eğlenerek öğrenmeye yönlendirmesi açısından oldukça iddialı. Octagon kartlar bilgiyi teknolojiyle birleştiren ve bunu karşı tarafa eğlenceli biçimde aktarmak için tasarlanan kartlardır. Octagon kartlar özellikle okul öncesi dönemde çocukların eğlenerek öğrenmesine olanak tanıması, hem evde hem okulda rahatlıkla kullanılması açısından önemli. Bilgiyi hem sesli hem de görsel olarak aktarımını sağlayan kartlar, teknolojik aletlerin çocuklar yararına kullanılabileceği zemin oluşturuyor.”

Ebeveynlerin teknoloji bağımlılığı konusundaki endişelerini anladıklarını vurgulayan Murat Demirci, teknolojinin günlük hayatımızdaki etkisinin giderek daha da artacağına dikkat çekti. Bu nedenle çocukları teknolojinin tamamen dışında bırakmanın doğru olmadığını belirten Murat Demirci, teknolojiyi daha üretken kullanmaları için onlara fırsat sağlamanın daha doğru olduğuna inandıklarını söyledi.

Octagon kartlar sayesinde çocukların teknolojiyi en verimli ve ilgi çekici haliyle kullanacağını, kullanırken eğleneceklerini, eğlenirken öğreneceklerini ifade eden

Murat Demirci, söz konusu kartların alışa gelmiş öğrenme metotlarının dışında teknolojiyi bilgi aktarımında daha eğlenceli ve etkili kullanmamıza yardımcı olduğuna dikkat çekti. Octagon kartların bilgiyi teknoloji ile birleştirdiğini ve bunu karşı tarafa eğlenceli bir şekilde aktarabildiğini anlatan Murat Demirci, “Çocuklarımız bir yandan meslekler, uzay, hayvanlar âlemi ve dinozorlar hakkında temel bilgileri en şaşırtıcı, en merak uyandırıcı ve sürükleyici haliyle öğrenecek. Diğer yandan aralarında Türkçe ve İngilizce’nin bulunduğu 10’u aşkın dilde alacakları bilgilerle hem ana dil hem de yabancı dil gelişimlerine katkıda bulunabilecekler” diye konuştu.

Octagon kartların tablet, cep telefonu ve akıllı gözlük ile Appstore ya da PlayStore’dan kolaylıkla indirilen uygulama üzerinden kullanılabildiğini vurgulayan Murat Demirci, hedef kitlelerinin 3-12 yaş olduğunu söyledi. Octagon kartların sadece çocukların dünyasına değil yetişkinlere de hitap ettiğini anlatan Demirci, Octagon kartları şu anda sadece www.fun4edu.com adresi üzerinden satışını gerçekleştirdiklerini ifade etti. Bu arada farklı kitabevi ve oyuncak mağazaları ile görüşmelerinin devam ettiğini belirten Murat Demirci, Fun4Edu olarak çocukların gelişimine ve eğitimine katkı sağlayacak yeni anlaşmaları ve ürünleri yakın gelecekte duyuracaklarını söyledi.

#Fun4Edu, #4D, #Octagon, #Murat