Anasayfa » HABERLER » Fuarlarda yeni firmalar görmek istiyoruz

Fuarlarda yeni firmalar görmek istiyoruz

İzmir Kemeraltında faaliyet gösteren Yasin Toys firma sahibi Ahmet Aydın ile mağazası ve sektör hakkında konuştuk.

2 20160322_174837

Yasin Suresinden…

Firmamıza Yasin Surei şerifinden esinlenerek Yasin Toys ismini verdik. Servis işiyle başladığımız oyuncak sektöründe kendimizi geliştirerek, toptan ve perakende oyuncak satışı alanında 2006 yılından beri bir hizmet veriyoruz. 550 metrekarelik alanda 2 kattan oluşan bu mağazamızı açalı 3 ay oldu. Diğer mağazalarımız olan Pınarbaşı ve Gıda Çarşısındaki 2 şubemizi iptal ettik. Kemeraltındaki bu yerimize ağırlık veriyoruz. Bu mağazamızda kaliteli ürünleri güleryüzlü hizmet ile İzmir halkına sunuyoruz. Bu noktada verim alacağımızı düşünerek, buraya odaklandık. Hemen hemen pekçok ithalatçıyla çalışıyoruz.

Bunun dışında, her hafta düzenli olarak 3 aracımız Ege Bölgesinde belli bölgelere servise çıkıyor.

Firma olarak biz ithalat ürünleri satmıyoruz, piyasa malı satıyoruz. Bundan dolayı bir rekabet ortamı oluşuyor. Fiyat uyuşmazlığı oluyor.

Sağlıklı, kaliteli oyuncaklar

Oyuncakların çocuk sağlığına olumsuz etkileri olmaması için mağazamızda öncelikle kaliteli ürünleri tercih ediyoruz. İnsan sağlığına zarar verebilecek oyuncakları da getirmiyoruz, mağazamızda bulundurmuyoruz.

Şu an lisanslı ürünlere yeterli düzeyde bir talep yok. Önümüzdeki dönemlerde yeni mağazamızda hem toptan hem de perakendeye hitap edecek lisanslı ürünlere de yönelmeyi düşünüyoruz.

Firma olarak hedefimiz, ilerleyen zamanlarda ‘Yasin Toys’ ismimizi daha güzel yerlere getirmek ve yaygınlaştırmaktır.

3 IMG-20160324-WA0000

Fuarlarda farklı ürünler

Fuarlar sektörde yapılması gereken önemli etkinlikler. Ama fuarlarda hep aynı katılımcılar değil de farklı katılımcıların olması bizim açımızdan daha iyi. Çünkü fuarlarda hep aynı firmaları görüyoruz. Yeni, farklı firmalar ve ürünler görmek fuarı daha cazip kılıyor.

Antalya fuarı

Bu yıl geçen haftalarda düzenlenen Antalya fuarına katıldık. Bu fuar zamanlama açısından iyi oldu. En azından rahat rahat davranabildik. Geniş zaman olduğundan dolayı rahatça ürün araştırmamızı yaptık. Fuardan memnun ayrıldık.