Anasayfa » SEKTÖR » Fomtoys uluslararası arenada da ilerliyor

Fomtoys uluslararası arenada da ilerliyor

fomtoysFomtoys Dönmez Grup Genel Müdürü Servet Dönmez’den 2014 Spielwarenmesse Nürnberg Oyuncak Fuarı değerlendirmelerini aldık.

1993 yılında Nazar Minder adı altında kurulan firma, başlangıçta bahçe mobilyaları için yapmış olduğu minder üretimine 2009 yılında anaokulları için sünger grubu ve kreş yataklarını dahil etmiştir. Bugün sektörde Fomtoys markası ile faaliyetine devam eden Fomtoys, sunmuş olduğu hizmet ve ürün kalitesi ile sonsuz müşteri memnuniyetini benimseyerek hedeflerinde hızla ilerlemektedir. Başta Bulgaristan, Irak, Polonya, Almanya ve Fas olmak üzere birçok ülkeye ihracatı yapılan Fomtoys ürünleri yurt içinde de birçok anaokulunda güvenle kullanılmaktadır.

2014 Nürnberg Oyuncak Fuarı değerlendirmesi

“Bu sene fuara 3. katılımımızı gerçekleştirdik. Geçen seneye nazaran bu sene daha iyi bir katılımcı vardı. Diğer iki senedeki müşteri sayımız çok çok düşük olduğundan değil. Fuara katılmaktaki amacımız, önceki iki senede kazandığımız müşterileri kaybetmeden, bunların üzerine birkaç daha müşteri katmaktı. Birinci günde daha önceki, varolan müşterilerimiz geldi. Onlarla aramız iyi. İnsanlar bizden memnun, biz onlardan memnunuz, bunu gördük, bununla zaten mutlu olduk. Fuarın diğer günlerinde yeni insanlarla ve müşterilerle tanıştık. Uluslararası müşteri portföyümüzü artırdık. Öte yandan, bu Almanya fuarında 20 tane katılımcı Türk firma var. Burda Türkler olarak tüm dünyaya adımızı duyuruyoruz. O da bizi mutlu ediyor. Daha çok Türk katılımcı gelmesini arzu ederiz.”

Ürünler

“Top havuzları, kampet yataklar ve minder grubu ürünlerimiz var. Son olarak top havuzlarını daha da geliştirdik. Proje bazında büyük top havuzu ürünlerimiz var. Bu sene bir yere 60 m2 bir top havuzu yaptık, 4-5 yere büyük projeli top havuzu kurduk. Bunları da ürünlerimize kattık. Ürünlerimize yenilerini eklemeye devam ediyoruz. Sünger grubumuza 2 ürün daha ekledik. Ürünlerimiz beğeniliyor, tutuluyor.”

2013 değerlendirmesi

“2012 yılı pek hoş geçmedi. 2013 yılımız 2012 yılına göre daha güzel geçti. Daha da iyi olmasını temenni ederiz.”

2014 yılında…

“Her yıl yeni ürünlerle sektördeki yerini koruyan Fomtoys bu sene top havuzlarında kendini daha da geliştirecek. Diğer ürünlerimizle ilgili olarak, her 2-3 ayda bir yeni ürün geliştiriyoruz, sitemize ekliyoruz. Bununla birlikte, top havuzu konusunda projelerde büyük adımlar atmayı hedefliyoruz.”