Anasayfa » HABERLER » Fen Toys yeniliklerle daima ilerde

Fen Toys yeniliklerle daima ilerde

fen-toysDede Fen Oyuncak firma yetkilisi Selin Günay ile Toyzeria fuarı ve faaliyetleri hakkında konuştuk.

1962 yılında oyuncak toptancılığı amacıyla kurulan firma sonraki yıllarda hedeflerini büyüterek plastik oyuncak imalatına başladı. Öncelikle Türkiye`- de faaliyette bulunan ve daha sonra 60 farklı ülkeye ihracat yapan Fen Oyuncak ve Mutfak Eşyaları Paz. Tic. Ltd. Şti. artan talep doğrultusunda ürün çeşitliliğini geliştiriyor. Firma İstanbul Hadımköy`de ve Çorlu`da 12000 m2 kapalı alanı olan tesislerinde, uzman
kadrosuyla tüm üretimi kendi bünyesinde gerçekleştiriyor. Ürün portföyünde lisanslı oyuncaklar, eğitici oyuncaklar, kız oyun takımları, plaj ürünleri, kamyonlar, spor oyuncakları gibi geniş bir çeşit yer alıyor.

Katıldığınız Toyzeria fuarında hangi ürünleri sergilediniz? Fuarınız nasıl geçti ve beklentilerinizi ne oranda karşıladı?

“Bu fuarın bizim için olumlu geçtiğini söyleyebilirim. Ancak zaten firmamız müşteri açısından yeterli donanımda. Fuara gelen yerli ve yabancı müşterilerin hemen hemen hepsi ile diyaloglarımız çok iyi. Bu bakımdan fuar bize artı bir müşteri potansiyeli sağlamıyor. Ama Türk oyuncak sektörünün önde gelen marka firmalarından olduğumuzdan bu fuara katılmayı zorunlu buluyoruz. DEDE olarak tüm yeniliklere önem veriyoruz. Hemen hemen her ay yenilikler yapıyoruz. Tirajı azalan ürünlerin yerine yepyeni çeşitlerimizi değerli müşterilerimize sunuyoruz. Bu çalışma sistemimizden bilhassa yabancı müşterilerimiz çok memnun kalıyor. Böylece her sene kendimize bir şeyler katarak hızlıca büyüyoruz. Tüm emeği geçen herkese de şükranlarımı sunarım.”

“DEDE” ARTIK BİR MARKA!

Kurumsallaşma, markalaşma ve inovasyon alanlarında neler yapıyorsunuz?

“Kurumsallaşmanın ne kadar lüzumlu olduğunun ve markaya değer kattığının farkındayız. Şirketimize kattığımız genç nesil ile kendimizi yakın zamanda daha da geliştireceğimizden eminiz. Yurt içinde ve yurtdışında olmak üzere “DEDE” artık bir markadır. Yakın bir zamanda başka markalarımız ve farklı ürün gamımızla da değerli müşterilerimizin karşısına çıkacağız.”

YENİLİĞİ ELDEN BIRAKMADAN DAİMA İLERİ
Firmanızı diğer firmalardan farklı kılan hususlar nelerdir?

“Firmamızı diğer firmalardan farklı kılan özellik; kocaman bir aile olmamızdır. Hem gerçek anlamda bir aile şirketi olmamız hem de tüm çalışanlarımız ile aile olabilmemizdir. Ve yeniliği elden bırakmadan daima ileriye gitmek için çalışmamızdır. Öte yandan, 2016 senesi için güzel sürprizlerimiz olacak. Hedefimiz, Türkiye’de henüz yapılmamış işlere imza atmak. Bunu da en kısa zamanda beğenilerinize sunacağız.”

2016 güzellikleriyle gelsin
“2015 yılı bizim için zorlu yolları akıllıca aşmakla geçti. Acısıyla tatlısıyla derler ya işte tam da bu tabire uygundur. Fakat 2016 yılı için yapacağımız yeniliklere adım attığımız kafa yorduğumuz gece gündüz çalıştığımız zor ama keyifli bir yıl oldu. 2016 tüm güzellikleriyle gelsin,
hepimize uğrasın inşallah…”

Temennim…
“Ülkemizdeki oyuncak sektörünün ileriki yıllarda çok daha güzel işlerle çok daha iyi bir hale gelmesini temenni ediyorum.”