Anasayfa » SEKTÖR » Farklı, yeni bir konsept: Eğlendirerek öğreten kumlar

Farklı, yeni bir konsept: Eğlendirerek öğreten kumlar

t1Kum Boyama nasıl yapılır?

Öncelikle, kum boya kartının 2 katmandan oluştuğunu belirtmek gerekir. Üst tabakada ki nesnenin (resmin) öncelikle dış kontürü mantar pano iğnesi ile kaldırılır. Kaldırılan bölgenin üzeri yapışkan özelliğine sahip olduğu için üzerine dökeceğimiz kum sadece açtığımız bu bölgeye yapışacaktır; hala kapalı olan diğer bölgelere herhangi bir zarar vermeyecektir. Kartın üzerinde bol miktarda bulunan kum kabına geri boşaltılacaktır. Böylelikle dış kontürü boyamış olacağız.

İkinci aşamada ise nesnenin diğer uzuvlarından hangisini boyamak istiyor isek sadece o bölgeyi iğne yardımı ile açıp, dilediğimiz renge boyamalıyız. İstediğimiz diğer bölgeleri de kum ile boyadıktan sonra kartın fon bölgesini boyamalıyız.

66. Nürnberg Oyuncak Fuarı’nda görüştüğümüz Red Castle (Kırmızı Şato) firma sahibi Levent Çevik, kum boyama ile dünya piyasasına girdiklerini belirterek, “Kum Boyama, 2007 yılında ilk defa Türkiye’de başladı. Şu anda 36 ülkede ürün satışı yapıyoruz. 36 ülkede yine Disney Lisans haklarımız var. 16 ülkede kum boyama kartlarıyla alakalı Hello Kity lisans haklarımız var. Yeni Niloya karakterinin hem Türkiye hem de İtalya hem de MENA bölgesindeki lisans haklarını da bünyemize kattık.” dedi.

Etkinliğinin Faydalarıt2

Öncelikle kusursuz bir etkinlik yapma imkanı sağlayan etkinlik, çocuğa %100 başarı imkanı sağlıyor.

Seçtiği kartı hangi renklere boyayacağına karar verebilmesi için tasarlama yapması gereken çocuğun tasarım, renk bilgisi, renk uyumu ve koordinasyonunu geliştiriyor.

Etkinlik anında masa önünde ve kum havuzu başında sıra beklemesi gerekeceği için sabretmeyi, arkadaşları ile olumlu ilişkiler içerisinde etkinliği tamamlaması etkinliğin diğer bir faydasıdır.

Hatasız yaptığı için çocuğun kendine olan güveni gelişiyor.

Kırmızı Şato Kum Boyama

Kırmızı Şato Kum Boyama ve Balon Stantları Alışveriş Merkezlerine kurulan, çocukların kum boyama etkinliği ile eğlenerek öğrenmelerine olanak sağlayan, kum boyama kartları ve balon satışının yapıldığı etkinlik alanlarıdır. Kırmızı Şato Kum Boyama ve Balon Stantları devamlı canlı ve renkli tasarımı ve sunduğu etkinlik hizmetiyle alışveriş merkezlerine sürekli bir canlılık katmaktadır. Kısacası çocukların vazgeçilmezidir.

Alt zemini yapışkanlı olan kum boyama kartının üzerindeki parçalar sırayla çıkarılır ve üzerine renkli kum tanecikleri dökülerek alt zemine yapışması ve renklenmesi sağlanır. Hata yapma ihtimali çok düşük olan kum boyama etkinliği sayesinde çocuk tam başarı ile kendi kum resmini yapabilir. Lisanslı çizgi karakterlerin renkli kumlar ile boyanması sistemine dayanan “Kırmızı Şato Kum Boyama” etkinliği, çocuklara yetenek geliştirici bir aktivite alternatifi sunmaktadır.