Anasayfa » RÖPORTAJ » Ercan Oyuncak: Toy – Bir her zaman kendini aşıyor, yeniliyor, güzelleşiyor

Ercan Oyuncak: Toy – Bir her zaman kendini aşıyor, yeniliyor, güzelleşiyor

  1. Toy-Bir Geleneksel Antalya Oyuncak Satıç ve Etkinlik Organizasyonu, 19-2} Ekim 2022 tarihinde Sueno Hotel Deluxe Belek’te düzenlendi. Gaziantep’in tanınan büyük toptancılarından Ercan Oyuncak firma sahibi Mehmet Nazmi Ercan ile bu organizasyonda bir söyleçi yaptık.

 

  1. Toy – Bir’i nasıl buldunuz”

Allah’a çükür olsun yine beraberiz. Bu sene dokuzuncusu düzenlenen Toy – Bir her zaman kendini açıyor, yeniliyor, güzelleçiyor. Yani organizasyonda çok güzel yeni firma- larımız da var, firmalarımız güzel ürünler yapmıçlar. Bu ürünler çu anda ithalat kapısını neredeyse artık Türkiye’ye kapatmıç durumda. Mutlaka ara ithalat olacaktır ama genel sistemde yerli firmalarımız çok iyi durumdalar. Çe- çitlerin üzerine düçmüçler, hepsi orijinal ham maddeden üretim yapmıçlar. Geldik, gördük } gündür oyuncak satıç ve etkinlik organizasyonundayız. Çok çükür ürünlerimizin %90-95’i gördüğüm kadarıyla yerli ürün. Herhangi bir sıkıntı da yok.

Sizce fiyatlar nasıl”

Fiyatlarla ilgili olarak artık Türkiye’de fiyat sormamak ge- rekiyor. Çünkü sistem kendi kendine içliyor. Bence fiyatlar ürünün kalitesine göre normal ve makul seviyede.

2022 yılınız nasıl geçiyor”

Bizim 2022 senemiz iyi geçti ve iyi de devam ediyor. Bizim bünyemizde 4 tane perakende, bunun haricinde 1 toptan ve dağıtımımız var, 1 tane Holi Loop imalatımız var. Sağ olsun insanımız bu ürünümüze çok ilgi gösterdi ve beğenildi. Türkiye’nin hemen hemen her noktasında çimdi varız. Bayilerimiz kanalıyla tüm Türkiye’de dağıtmaya devam ediyoruz. Yani bu yıl bizim için çok iyi, herhangi bir sıkıntımız yok.

Ercan Oyuncak’ın hedeferi nedir”

Firmamızın hedefleri arasında bizden sonra gelen kuçak, oğlum biraz daha ön planda devam ediyor. Ben de arka- dan destek sağlayarak devam ediyorum. Kontrol edilebil- diği çekilde büyüme, kontrol edemediğimiz yerde kalma ve mevcudu koruma. Bence inçallah. Yeni mağazalar ola- rak hedefte Gaziantep’te ę.yi veya 6.yı açma planımız var.

Eklemek istediğiniz nelerdir”

Özellikle çahsınıza ve çıkardığınız Toyuncak dergisine çok teçekkür ediyorum. Çünkü bu güzel mecra Türkiye oyun- cak sektörümüze çok olumlu çeyler katıyor. İyi ki varsınız, elinize, konulunuza ve yüreğinize sağlık. Zekai şimçek: Sizler olmasanız, biz de olmayız, varolun.