Anasayfa » HABERLER » Ercan Oyuncak bölgesinde 1 numara!

Ercan Oyuncak bölgesinde 1 numara!

ercanAntalya Pilsan Bayi toplantısında Ercan Oyuncak firma sahibi Mehmet Nazmi Ercan ile görüştük

‘Pilsan çocuk sağlığına verdiği önemden dolayı 1  numara’

Ercan Oyuncak’ın kendine has bir misyonu ve vizyonu var. Projesiz ve stratejisiz başarıya ulaşılmaz. Atalarımız zor savaşları stratejilerle kazandılar. Bizler bölgede toptancılığı bırakalı yıllar oldu. Biz toptancı değil, tedarikçi bir firmayız. Bulunduğumuz bölgede Pilsan’ın tedarikçisi konumunda bir firmayız. Bundan dolayı Pilsan’ın 4. kez düzenlediği bu etkinliğe kendi bölgemizdeki etkin müşterilerimizi buraya getirdik. Onların hem dinlenmesini, hem eğlenmesini hem de aynı zamanda Pİlsan’ın yeni ürünlerini, promosyonlarını görmelerini sağlayarak, satın alma içgüdülerini farklı bir fiyat politikasıyla okşamaya çalıştık. Onlara Pilsan’ın ülkemizdeki yeri nedir, dünyadaki yeri nedir, onu anlatmaya çalıştık. Pilsan’ın değerli müdürü Raşit Bey’in de söylediği gibi, bana göre Pilsan dünyada 1 numara. Çin’i ve diğer üreticilerin halini görüyoruz. Bu noktada en önemli unsur kesinlikle çocuk sağlığı. Pilsan bu konuya verdiği önemden dolayı 1  numara. Böyle güzide bir firmamın Güneydoğu bölge temsilcisi olmak bizim için gurur ve onur verici bir durum. Bu bayrağı taşımayı Cenab-ı Hakk bize nasip etmiş, hamdolsun. Pilsan bizi seviyor, biz Pilsan’ı çok seviyoruz. Bu insanların o bölgede ürün yelpazesini tanıtmak, dağıtmak ve bölge halkının beğenisine sunmak bir ayrıcalık.

‘Bize gelin, kârlı çıkarsınız’

Biz Pilsan ürünlerimiz için 2014 yılında  500 metrekarelik bir showroom açtık. Burası firmamıza çok büyük artılar sağladı. Bu showroom içerisine anaokulu, kreş ve rehabilitasyon bölümlerini de ekleyerek bir bütünlük kazandırdık. Şimdi biz, bir şahsa, firmaya sıfırdan anaokulu, kreş veya rehabilitasyon merkezi kurabiliriz. Aynı şekilde mevcut kreşlerin eksiklerini ve tedariklerini yapabiliriz. Yahut o insanlara önayak olarak, bilgi aktarabiliriz. Kesinlikle anaokulu, kreş ve rehabilitasyon merkezi kuracak insanlar veya okuldaki oyuncak ihtiyacını karşılayacak kişiler, öğretmenlerimiz Ercan Oyuncak’ı ziyaret etmek zorundalar. Bizden alışveriş yapılması çokta önemli değil. Bu ziyaretle en azından bizim misyonumuzu, vizyonumuzu görerek kendi fikirlerine daha değişik fikirler katmamız konusunda çok değerli kazanım sağlarlar. Alışveriş, kazanç ve kâr ayrı bir konu. Önce bizi bir ziyaret etsinler, çayımızı, kahvemizi bir içsinler. Bu strateji bizi o bölgede number 1 yapmaya yetiyor. Ercan Oyuncak’ı Ercan Oyuncak yapan önce Cenab-ı Allah’ın dilemesi sonra da bünyesinde taşıdığı işletme, ekip, takım ve birlik beraberlik ruhu. Böylece bölge insanına en iyi hizmeti verdiğimize inanıyorum. Bu kanaatimiz karşı tarafa olumlu yansırsa bizi daha çok mutlu ediyor. Kişilerin, bölgenin ihtiyaçları karşılandıkça biz çok mutlu oluyoruz. Bunun karşılığında az ya da çok bir kazancımız oluyor.

Taze kan

Pilsan’ın veliahtı Oğuzcan kardeşimizin Pilsan’ın yönetim kuruluna geçmesiyle birlikte bir güç sağladıysa, Allaha hamdolsun benim de 2 erkek evladım, 39 yıldır yürüttüğümüz hizmetin 40. yılında Ercan Oyuncak’ın daha farklı konumlara geleceği kanaatindeyim.

‘%35 büyüdük’

Ercan Oyuncak’ın 2013 yılı ile 2014 yılı arasında %35 ciromuzu artırdık. Ciro yüksek ama kârlar düşük çünkü genele giderlerimiz çok yüksek. Bu durumu ciro artırarak giderebiliriz ama bu dönemde biraz riskli gibi gözüküyor. Bu noktada bize düşen, sağlam müşteriye, sağlam zamanda doğru malı satarak doğru tahsilatla güzel kârlar yapmayı hedefliyoruz.

‘Oyuncak bir eğitim emtiası’

1985 yıllarından bu yıllara kadar %70 oyuncak sektöründe büyüme var. Varabilmesi konusunda %30 açık var, bu da önümüzün daha çok açık olduğunu gösteriyor. İlerleyen yıllarda daha da artacak şekilde oyuncak eğitsel yöne kayıyor. Ebeveynler artık oyuncağın sadece bir araç değil, bir eğitim emtiası olduğunu benimsediler. Bunu anaokulu, kreş veya rehabilitasyon merkezlerinde gördüler. Bu değişim çok güzel fakat bu değişimi iyi yakalamak gerekiyor. Rüzgârı çok farklı. Pazarcı mantığında kalmamak, biraz profesyonelleşmek  gerekiyor.