Anasayfa » SEKTÖR » El emeği oyuncakları engelli ve yoksul çocuklara hediye ediyor

El emeği oyuncakları engelli ve yoksul çocuklara hediye ediyor

Antalya’da mecburiyetten işe başlayan oyuncak ustası Haşim Süzme 52 yıllık meslek tecrübesiyle yaptığı el yapımı oyuncakları 15 yıldır engelli ve yoksul çocuklara hediye ediyor.

Antalyalıların ‘Haşim Usta’ olarak tanığı oyuncak ustası Haşim Süzme, emek verdiği oyuncakları engelli ve yoksul çocuklara adadı. Zor şartlarda büyüyen ve 10 yaşında çırak olarak mesleğe atılan Haşim Süzme, uzun yıllar oyuncak ustalarının yanında el yapımı oyuncak yaparak hayata atıldı. Daha sonra kendi dükkanını açan Süzme, ‘’İş hayatıma mecburiyetten başladım. İşimi seviyorum tabii. Ama isteyerek başladığım bir meslek değil’’ dedi.

Her yıl uçurtma şöleni

Bugüne kadar yaptığı birçok uçurtmayı engelli ve yoksunlara hediye olarak dağıttığına değinen Haşim Süzme, ‘’ Birçok yerde stant açtım. Elimde olan bütün imkanlarla bin tane uçurtma yaptım. Ve bu emek verdiğim oyuncakları çocuklarımızı sevindirmek adına onlara hediye ettim. Bunları yaparken de Antalya Valisi’yle sürekli iletişim kurdum. Bu çalışmama devam edeceğim ama Belediyelerden her şekilde destek bekliyorum’’ diye konuştu.

#oyuncak #HaşimSüzme #elyapımıoyuncak #sektör