Anasayfa » FUAR » Eğlence ve rekreasyon fuarı bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu

Eğlence ve rekreasyon fuarı bu yıl da renkli görüntülere sahne oldu

1-3 Aralık tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 9. ve 10. Hall’de düzenlenen ATRAX 2016, profesyonel ve sektörel ziyaretçilerden oluşan profili ile beşinci yılında da büyük bir başarı kaydetti.

Yerli ve yabancı 8 bin 260 misafirin ziyaret ettiği fuara teknolojinin yeni gözdesi olan, macera ve eğlence dolu yüzlerce senaryo içeren sanal gerçeklik gözlükleri damga vurdu. İtalya, İsviçre, Fransa, Ukrayna gibi Avrupa ülkeleri ile Birleşik Arap Emirlikleri, İran, Hong Kong, Tayland ve Çin gibi ülkelerden firmaların özel standları ile katıldığı fuar önemli iş anlaşmalarının imzalandığı önemli bir ticari platform oldu. Tureks Uluslararası Fuarcılık tarafından ‘Sporcu Şehirler Daha Eğlenceli’ teması ile açılan fuarda temaya uygun olarak özellikle çocukların kas gruplarını çalıştıran oyun parkları, tırmanma duvarları, bisikletler, macera parkları, parklarda yer alan spor aletleri gibi birçok ekipman yer aldı. Çanakkale, Osmaniye ve Kahraman Kazan Belediyeleri’nin aralarında bulunduğu kurumlar da kent müzeleri, çocuk ve yetişkinler için oluşturulan rekreasyon ve spor alanları projelerinden örnekler sergiledi.

Sergilediği gelişimle Ortadoğu, Balkan, Kafkas, Afrika, Rusya, Türki Cumhuriyetleri ve Avrupa ülkelerinin de ilgisini çeken Türkiye eğlence-rekreasyon sektörü; ATRAX’da buluştu. Dünyanın önde gelen eğlence tesisi yatırımcılarını, oyun ve ekipman üreticilerini, etkinlik organizatörü firmalarını, turistik işletme sahiplerini, belediye yöneticilerini ve mimarları buluşturan Eğlence-Aktivite, Park-Rekreasyon Endüstrisi ve Hizmetleri Fuarı ATRAX 2016, belediye parklarından, otel eğlence alanlarına, tema parklardan, AVM eğlence alanlarına kadar eğlence sektörünün tüm alanlarını bir araya getirdi.

EN İYİ projeler Shining Star Awards’ta Ödüllendirildi

Eğlence temalı tüm projeleri kucaklamak amacıyla; Eğlencenin Yıldızları’, ‘Sektörün Yıldızları’, ‘Fuarın Yıldızları’ ve ‘2016 Tema
AYıldızları’ olmak üzere 4 önemli kategoride gerçekleşen ödül töreninde 25 proje ödüllendirildi. 2 Aralık Cuma günü İstanbul Akvaryum Kompleksi’nin sponsorluğunda Crowne Plaza Florya’da düzenlenen ödül töreni gala gecesine Kahramankazan Belediye Başkanı Lokman Ertürk, Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu, Urla Belediye Başkanı Sibel Uyar, İnebolu Belediyesi Başkanı Engin Uzuner, Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara ve Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş de katıldı.

Gecede ödül alan kurum ve kuruluşlar ise şöyle;

En Başarılı Temalı Açık Alan Eğlence Merkezi Ödülü – “Viasea Tema Park”

En Başarılı Temalı Kapalı Alan Eğlence Merkezi Ödülü – “Viasea Akvaryum”

En Başarılı Lunapark Eğlence Alanı“Viaport Dal Lunapark”

En Başarılı AVM Eğlence Alanı Ödülü  – “Viaport Marina Outlet Shopping”

En Başarılı Belediye Parkı Ödülü – “Erzurum Büyükşehir Belediyesi Olimpiyat Parkı”

En Başarılı Müze ve Ören Yeri Ödülü – “Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi”

En Başarılı Müze ve Ören Yeri Ödülü – “Kayseri Lisesi Milli Mücadele Müzesi”

En Başarılı Temalı Konut Projesi  – “Ankara Golfkent”

Yıldızlı Proje Ödülü  – “Melen Su Parkı Projesi” – Düzce Belediyesi

Yıldızlı Proje Ödülü  – “Macera İzmir Projesi” –İzmir Büyükşehir Belediyesi

En Başarılı Yeni Ürün Ödülü – “Alpine Coaster”- Dal Lunapark

 

#Eğlence #rekreasyon #Eğlenceverekreasyonfuarı #fuar #İstanbulFuarMerkezi #ATRAX