Anasayfa » HABERLER » Efe Oyuncak: Toy-Bir Organizasyonu her sene daha da iyi

Efe Oyuncak: Toy-Bir Organizasyonu her sene daha da iyi

Firma sahibi Necati Uçar, 4. Toy Bir organizasyonunun çok iyi geçtiğini, her sene performansını daha da artırdığını, insanların sevdikleriyle bir araya gelerek hem ziyaret hem de ticaret yaptıklarını söyledi.

Oyuncak sektörünün dostluk ve ticaretin bir arada yürüdüğü, ender organizasyonlardan biri olma özelliğine sahip Toy-Bir Etkinlik ve Organizasyonu 21-24 Mart 2019 tarihinde Kaya Palazzo Golf Resort Belek Antalya’da yapıldı. Bu sene 4. sü düzenlenen Toy-Bir Etkinlik ve Organizasyonu’nda hoş sohbet ve muhabbetle keyifli ticaret bir arada sunuldu.

Bu organizasyona katılan firmalardan biri de Efe Oyuncak idi. Firma sahibi Necati Uçar organizasyonun çok iyi geçtiğini, her sene performansını daha da artırdığını, insanların sevdikleriyle bir araya gelerek hem ziyaret hem de ticaret gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Biz her türlü teklife açığız, her türlü teklifi yaparız”

İttifak konusu hakkında her teklife açık olduklarını dile getiren Uçar, “Biz her türlü teklife açığız, her türlü teklifi yaparız. Fikir birliği olduktan sonra herkes herşeyi yapar. Bizim organizasyona katılan katılmayan diğer oyuncak firmaları hepsi bizim eşimiz, dostumuz, arkadaşımız ve kardeşimiz. Aramızda yabancı yok, hepsiyle ticari ilişkilerimiz devam ediyor, dostluğumuz devam ediyor, yeter ki gönüller bir olsun.” dedi.

Antalya fuarlarının devam etmesi gerektiğini anlatan Uçar, hem firmaların hem de müşterilerin bu etkinliğe hemen hemen % 100 katılım gösterdiğini, bu etkinlikle müşterilere hem dinlenme, hem eş dost bir araya gelme ve hem de alışverişini yapma imkanı sunulduğunu aktardı.

“Yerli üretime bir yönelme var”

İthal ürünlerin daha pahalı hale geldiğini ve sektörde yerli üretime bir yönelme olduğunu ifade eden Uçar, herkesin bir üretim arayışına girdiğini ve oyuncak piyasasının bir şekilde ayakta kalmaya çalıştığını, ürün çıkarmanın zor olduğunu yani imalatın emek, yatırım ve zaman istediğini ve bu durumda firmaların hızlı bir şekilde ithal oyuncağın yerini yerliyle doldurmaya çalıştığını kaydetti.

Fuarda yapılan çekilişler hakkında bilgi veren Uçar, “Bizim organizasyonumuz promosyon amaçlı değil. Kimseye ödeme güçlüğü yaşatmayacak şekilde oyuncaklarımızı sunduk. Katılan her firma birbirinden değişik ürünler sergilediği için bütün misafirlerimiz bu ürünlere siparişler yazdırdılar. Bu sene her gün çekilişler yapıldı. Ciroya bakmadan hepsi değerli olan müşterilerimizi çekilişe dahil ettik. Kuraları çekerek, bu sene 10 adet televizyon hediyelerimizi sahiplerine verdik. Tek dikkat ettiğimiz konu kazanan kimsenin o an fuar alanında bulunuyor olmasıydı.” dedi.

Senede toplam 2 fuar kâfi

Sektörde düzenlenen fuarlar için düşüncelerini dile getiren Uçar, çok büyük bir sektörde olmadıklarını, toplanılıp 1’i İstanbul’da, diğeri de Antalya’da olmak üzere, senede toplam 2 fuar yapılırsa hem katılımcılar için hem de müşteriler için gayet faydalı ve rantabl olacağını ifade etti.

#Toy-Bir #EfeOyuncak #NecatiUçar #Antalya #Çekiliş