Anasayfa » SEKTÖR » Eduplay, Kraliyet Oyuncakçısında

Eduplay, Kraliyet Oyuncakçısında

6 kıtada 100 ülkede satışa sunulan FicherTechnik, Hamley’s ile Türkiye genelindeki satış noktalarına bir yenisini daha ekledi.

Bundan 256 yıl önce kurşun asker ve bez bebek satarak işe başlayan; günümüzde ise oyuncak denildiğinde ilk akla gelen markalardan olan Hamley’s tüm dünyaya adını ‘Kraliyet Oyuncakçısı’ olarak duyurdu. Kraliçe Elizabeth’in çocukları ve torunlarının oyuncakları için tercih ettiği markaların başında gelen Hamley’s, Türkiye’deki ilk mağazasını ise Akasya AVM’de açtı.

Eğitici oyuncak alanında dünya devi olan ve Türkiye’ye Edu Play distribütörlüğünde giren Alman devi Fischertecknik ürünleri ise yapılan işbirliği çerçevesinde Hamley’s mağazasında da satışa sunulmaya başladı. Böylece Fischertecknik yapı blokları ve EduTech eğitici oyuncakları ile EduPlay, dünya devi Hamley’s raflarındaki yerini aldı.

Eğitime destek olmaya devam ediyor

FischerTeckhnik, icat çıkartan ürünleri ile eğitimine destek olmak ve kendini geliştirmek isteyen her öğrenciye oynayarak öğrenme fırsatı sunuyor. 2014 yılında sadece Amerika’da 5 bin okul ve yaklaşık 500 bin öğrenci tarafından kullanılan FischerTeckhnik ürünleri, çocukların motor becerilerini, üretkenliklerini, öz güvenini ve zekâlarını geliştiren; geleceğin mühendisleri için özenle hazırlanmış üstün nitelikli eğitici oyuncak materyali olma özelliğini taşıyor. Okul öncesi, ilköğretim, lise ve üniversite için farklı yaş guruplarına göre hazırlanan FicherTechnik setleri, geçmeli parçaların birleştirilerek ürün inşasının yapıldığı bir ürün gurubudur.

Juniour(5+), Basic(7+), Advanced(8+) ve Profi(9+) olmak üzere 4 serisi olan Fischertechnik setlerindeki rahatlıkla takılıp çıkartılabilen ve Almanya’da yüksek kalitede üretilen parçalarla, birden çok model yapma imkânı bulunuyor.

760 yılında William Hamley tarafından kurulan ve tüm dünyada kraliyet oyuncakçısı olarak bilinen Hamley’s; eğitici oyuncak alanında dünya devi FischerTechnik ile önemli bir işbirliğine imza attı. Türkiye pazarına Edu Play distribütörlüğünde giren Alman markası FischerTechnik ürünleri artık Hamley’s’in Acıbadem Akasya AVM’de açılan Türkiye’deki ilk mağazasında yerini aldı.

#EDUPLAY, #KraliyetOyuncakçısı, #WilliamHamley, #FischerTechnik, #AkasyaAVM, #Hamley