Anasayfa » SEKTÖR » ebebek “ Bebekoloji 2015 ” gerçekleşti

ebebek “ Bebekoloji 2015 ” gerçekleşti

ebebekebebek Ev Sahipliğindeki Yılın Anne Bebek Konferansı “Bebekoloji 2015” alanında uzman isimlerin ve ünlü ebeveynlerin katılımları ile gerçekleşti.

Anneliğe uzman bilgisi ile dokunan ebebek; “Bebekoloji 2015”de “Hamilelik ve Yenidoğan Dönemi” ile “0-4 Yaş Dönemi” panellerinde tüm bebeveynlerin, bebekleri ile olan ilişkilerini doğru bir iletişimle daha etkili kullanmalarını sağlayarak; bebeveynlerin bebeklerini yetiştirirken izleyecekleri yol haritasını sundu. Annenin ve bebeğin, doğum öncesinden başlayıp 4 yaşa kadar uzanan  süreçteki tüm ihtiyaçlarını; kaliteli ürünler, güler yüzlü kadro, yüksek hizmet standartları, hesaplı fiyatlar, sınırsız bilgi ve alışveriş sonrası desteğiyle günün 24 saati karşılayan internet sitesi ve mağazalar zinciri olarak öne çıkan ebebek; bebeveynleri bilinçlendirmeye yönelik faaliyetlerine de tüm hızıyla devam ediyor. Bu faaliyetleri doğrultusunda ebebek’in felsefesi haline gelen “Bebekoloji”; 17 Ekim 2015 tarihinde yılın anne bebek konferansı olarak tam günlük bir etkinlik ile Hilton Convention Center’da “Bebekoloji 2015” ile hayat buldu.

Daha iyi bir gelecek için “Bebekoloji 2015”
ebebek kurucu genel müdürü Sn. Halil Erdoğmuş Bebekoloji 2015’de gerçekleştirdiği açılış konuşmasında: “Kuruluşumuzun 15. yılında bizim için bir “İLK” özelliği taşıyan Türkiye’nin en büyük anne-bebek konferansı “Bebekoloji 2015”i sizlerle buluşturmanın büyük heyecanını ve mutluluğunu yaşıyoruz. Etkinliğimize adını veren “Bebekoloji” 2000-2010 yılları arasında bebek.com bilgilendirme sitesi, ebebek. com e-ticaret sitesi ve mağazalarımızda yaşadığımız deneyimlerimizden sonra ebebek olarak bizim manifestomuz, ana felsefemiz olarak doğdu.Bebekoloji felsefemiz gereği ebebek ailesi olarak; bebek sahibi olan ailelerin tek ihtiyacının bebeğinin fiziksel gereksinimleri olmadığının bilincindeyiz. Bu kapsamda bebeklerin ve ailelerin mutluluğu için her şeyi en ince detayına kadar düşünüyoruz. Bu doğrultuda bu yıl ilk defa anne ve bebeğe dair her şeyi konuşacağımız “Bebekoloji 2015”i düzenliyoruz. “Bebekoloji 2015”de tüm bebeveynlerin, bebekleri ile daha etkili ilişkiler kurmalarını sağlamakla birlikte, bebeklerini yetiştirirken izleyecekleri yol haritasına katkıda bulunarak daha iyi bir gelecek için adım atmalarına olanak sağlıyoruz. Hedefimiz anne ve bebekler için her yıl düzenlenecek bir kılavuz niteliğinde olan “Bebekoloji” etkinliğinin; sürdürülebilir, yaşayan bir proje olarak uzun yıllar devam etmesi. Türkiye genelinde 26 ilde toplamda 57 fiziki mağazamız ve online satış sitemiz ile hizmet verirken; bir bebeğin tenine dokunan kumaş parçasından, ağzına götürdüğü dişliğine, eliyle tuttuğu oyuncaktan, seyahat ettiği oto koltuğuna kadar tüm ürünlerin belirli bilinç düzeyi ile tüketicilerle buluşması bizim için çok önemli. Ülkemizde güncel yaşamda karşılaştığımız hemen hemen tüm kural ve yönetmeliklerin başta Avrupa Birliği uyum yasaları olmak üzere dünyanın muhtelif ülkelerindeki uygulamalardan uyarlandığını görüyoruz. Biz de ebebek olarak 2020 vizyonumuzda bebek ürünleri perakendeciliğinin regülasyonlarını belirleyen ve bu regülasyonları Türkiye’den  dünyaya anlatan bir şirket olabilmeyi hedefliyoruz.” dedi.

Pek çok marka oturum sponsoru Bebeveynlerin bilinçlendirilmesine katkıda bulunmak; hamilelik sürecinden itibaren 0-4 yaş grubundaki bebeklerin, çocukların gelişim adımlarını anlatmak; alanlarında uzman, başarılı isimlerle anne adaylarını ve anneleri bir araya getirerek iletişime geçmelerini sağlamak amacıyla ebebek ev sahipliğinde düzenlenen Bebekoloji 2015’de paneller “Hamilelik ve Yenidoğan Dönemi” ile “0-4 Yaş Dönemi” şeklinde iki ana başlık altında gerçekleştirildi. Bebekoloji 2015’de; Evolvia Gold Sponsor, Chicco ve Gitti Gidiyor Silver Sponsorlar olarak destek olurken; Avivasa, Palmer’s, Pınar, Prima, Philips Avent ve Sebamed markaları da oturum sponsorları olarak yer aldı. “Bebekoloji 2015”de oyuncu ve tiyatro sanatçısı Şebnem Özinal’ın moderatörlüğünde  düzenlenen “Hamilelik ve Yenidoğan Dönemi” bebekolojipanelinde, alanında uzman doktorların yanı sıra ünlü balet Tan Sağtürk ve eşi Alona Sağtürk, eski Türkiye güzeli oyuncu Pınar Tezcan da deneyimlerini aktardı. Oyuncu ve sağlıklı yaşam uzmanı Ayşe Tolga’nın moderatörlüğünde yapılan “0-4 Yaş Dönemi” panelinde ise uzman doktorlara ek olarak cemiyet hayatının tanınmış isimlerinden işletmeci Ayşe Kucuroğlu beslenme ve gelişim adımları hakkındaki deneyimlerini ,bilgilerini katılımcılarla paylaştı. Annelerin aktif olarak takip ettiği blogger annelerin de katılım gösterdikleri panellerde psikolog, diyetisyen, yenidoğan hemşiresi, uyku danışmanı, nefes terapisti, jimnastik antrenörü gibi başarılı isimler katılımcılar ile buluştu.Aynı zamanda Astroloji Uzmanı Dinçer Güner de bebeklerin burç yorumlarına yönelik açıklamaları ile “Bebekoloji 2015” de yer aldı.

Türkiye’nin anne-bebek sektöründe öncü firması ebebek tarafından Hilton Convention Center’da düzenlenen yılın anne bebek konferansı “Bebekoloji 2015”; alanında uzman isimlerin ve ünlü ebeveynlerin panel oturumları ile anne adayları ve anne-babalar için yol gösterici bir deneyim günü yaşattı.