Anasayfa » HABERLER » “Dünyadaki trendleri çok yakından takip ediyoruz”

“Dünyadaki trendleri çok yakından takip ediyoruz”

Cem Kırtasiye Genel Koordinatörü Murat Kartal ürünleri, sektörü ve Nurnberg fuarını da içeren sorularımızı cevapladı


Firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

“1998 yılında kurulan Cem Kırtasiye Büro Malz. ve Gıda Tic. Ltd. Şti. başta Çin, Hong Kong ve Tayvan olmak üzere Uzak Doğu ülkelerinden ve ayrıca İspanya’dan kırtasiye ürünleri ve hediyelik ürünler ithal etmektedir. DOPLHIN markalı ürünlerimiz peluş ve kumaş kalem çantaları, plastik ve paslanmaz çelik su mataraları, beslenme kapları, silgi ve kalemtraşlar, kurşun kalemler ve versatil kalemler, anahtarlıklar, hediyelik ürünler, kumbaralar, hatıra defterleri, fotoğraf albümleri, stickerlar ve okul öncesi ürünleri içermektedir.

 

STRAWBERRY SHORTCAKE, HOT WHEELS, BARBIE, MICKEY MOUSE AND FRIENDS,

CARS, FROZEN, MINIONS VE ALPINO

Her geçen yıl büyüyen ve sürekli yeni ürün geliştirme yaklaşımında olan bir firma olarak, “Strawberry Shortcake”, “Hot Wheels”  ve “Barbie” lisanslı karakterleri için geçtiğimiz senelerde  bir dizi lisans anlaşması yaptık. Ve 2015 yılında “Mickey Mouse and Friends”, “Cars” ve “Frozen” lisanslı karakterlerini bünyemize kattık.

2016 yılı itibariyle de  “Minions” lisansını da şirketimiz lisans grupları içine dahil etmiş bulunuyoruz.  2006 yılından bu yana Avrupa’nın bilinen markalarından Alpino okul öncesi ürünlerinin distribütörlüğünü de yapmaktayız.”

_DSC0293 seçilen

ÜRÜN ÇEŞİTLİLİĞİNDE HER ZAMAN İLKLERİ YAPAN

Trendlerin değişmesi ile sizin ürünlerde de değişiklikler oluyor mu?

“Biz şirket olarak pazara çocuklara yönelik Lisanslı Kırtasiye ürünleri geliştirip sunduğumuz için doğal olarak Dünyadaki Trendleri çok yakından takip etmekteyiz. Diğer taraftan ise ürün geliştirirken de Türkiye pazarında ürün çeşitliliği anlamında her zaman ilkleri yapmış ve yapmaya devam edecek olan bir şirketiz.”

 

Türkiye’ye kazandırmak istediğiniz ürünlerde aradığınız özellikler nelerdir?

“Bizim ithalatını yapıp pazara sunduğumuz ürünlerde ilk aradığımız özellik ürünlerin sağlıklı ve kaliteli olması. Bu konuda çok hassasız ve bu konuda kesinlikle taviz vermeyiz.”

 

KIRTASİYE SEKTÖRÜNÜN EN ÖNEMLİ VE TEK FUARI

Fuar katılımlarınız oluyor mu? Hangi fuarlara katılıyorsunuz?

“Türkiye’de İstanbul Kırtasiye fuarına yıllardan beri düzenli şekilde katılmaktayız. Bu fuar Kırtasiye Sektörünün en önemli ve tek fuarı. Ayrıca yurt dışında ise 2015’te Paper World’e 2016 başında ise Toy Fair Nurnberg’e katılım sağladık.”

 

Firmanızı diğer firmalardan farklı kılan hususlar nelerdir?

“Biz Cem Kırtasiye olarak, Yurt dışı fuarlarında direkt raftan ürün tedariği yapan bir firma değiliz. Kendimize özgü ürünler ürettiren, bununla ilgili Ar-Ge ve ürün geliştirme yapan ve kendi geliştirdiğimiz ürünleri pazara sunan bir firmayız. Bu da bizi diğer firmalardan iki adım öne çıkarmaktadır.”

 

Hedefleriniz ve hamleleriniz konusunda neler söylersiniz?

“Sürekli olarak kendini geliştirmeye çalışan bir firmayız. Bu anlamda kendimize koyduğumuz hedeflerle ilerlemekte ve bu hedeflere göre de her yıl satış ve pazarlama politikalarımızı oluşturmaktayız.  ”

 

‘FUAR YERİMİZ KÖTÜYDÜ!’

Katıldığınız Nurnberg Oyuncak fuarında hangi ürünleri sergilediniz, fuarınız nasıl geçti ve ürünleriniz nasıl bir ilgi gördü, fuar beklentiniz ne oranda karşılandı?

“27 Ocak – 1 Şubat 2016’da düzenlenen bu fuarda tamamıyla çocuklara yönelik lisanlı kırtasiye ürünlerimizi, Sticker gruplarımızı, pelüş ürünlerimiz ile hediyelik grupta yer alan ürünlerimizi sergiledik. Fuar genel olarak bizim için fena geçmedi diyebiliriz ancak daha iyi geçebilirdi. Standımızın bulunduğu koridorun çıkmaz bir sokak gibi olması standımıza daha fazla ziyaretçi gelmesini engelledi.”

 

2015 yılınız nasıl geçti, 2016’yı nasıl bir yıl olarak öngörüyorsunuz?

“2015 bizim için başarılı bir yıldı. 2014’e göre satışlarımızı arttırmış bulunmaktayız. 2016’ da da işlerimizi büyütmeyi amaçlıyoruz ve buna göre de çalışmalarımıza yön vermekteyiz.”