Anasayfa » RÖPORTAJ » Duman Oyuncak: Antalya etkinliklerinin çok yakın aralıkla olması bir dezavantaj

Duman Oyuncak: Antalya etkinliklerinin çok yakın aralıkla olması bir dezavantaj

Duman Oyuncak firma yetkilisi Mahmut Duman ile faaliyetleri ve Antalya organizasyonları ve sektör hakkında düşüncelerini paylaştı

1-Kendinizi ve firmanızı kısaca tanıtır mısınız?

Oyuncak sektöründe 30 yılı aşkın süredir her tür oyuncak grubunda hizmet veren şirketimizin ana felsefesi çocuklarımızın sağlını ve güvenliğini dikkate alarak oyuncak ithalatı yapmaktır. Ayrıca bünyemizde bulunan birçok lisanslı ve yerli firmanın ana bayiliğini yapmaktayız. İzmir’de faaliyet gösteren, Duman Oyuncak olarak ismini kanıtlayan firmamız Türkiye çapında büyük bir marka haline gelmiştir. Özellikle son yıllarda ithal ettiğimiz oyuncaklarla piyasada ismimizden söz ettirmeye devam ediyoruz.

2-Toy-Bir ve Toys Turkey Fuarları tüm oyuncakçıları bir çatı altında toplamada başarılı mı?

Her iki organizasyona katılmış bir firma olarak tecrübelerimize göre firmaların talepleri karşılanmıştır. Oyuncak sektöründeki firmaları arz talep doğrultusunda bir araya getirmede başarılı olmuştur. Pazarın ihtiyacı karşılanmıştır.

3-Her iki fuarda beklentilerinizi karşılıyor mu? Türkiye’deki firmalara bu fuara katılmalarını önerir misiniz?

Kendi açımızdan baktığımızda katıldığımız iki organizasyon da başarılı geçti. Bu başarıda fuar katılımının yüksek olması ve ürün çeşitliliğimizin piyasanın ihtiyacını karşılıyor olması ve elbette ki fiyat politikamız önemli rol oynadı.

4-Bu organizasyonda ziyaretçi profili nasıl?

Genel olarak ziyaretçi profilinden memnun kaldık. Bu tip organizasyonlarda müşteri bazında ziyaretçi bulunmaktadır.

5- Oyuncak sektörünün daha gelişmesi için ülkemizde düzenlenen daha iyi sonuçlar almak gerekiyor. Bu anlamda bu organizasyonun fuarlardan farkı nedir?

İhtisas fuarları dışında bu tip organizasyonlarda hem iş hem de tatil seçeneğinin bir arada bulunması müşteri açısından olumlu bulunmakta. Fuarlardan ayıran en büyük fark da  bu olsa gerek.

6-Türkiye’de oyuncak sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz? 2017 yılına dair beklentileriniz ne yöndedir?

Oyuncak sektörü 2017 yılında yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen büyümeye devam ediyor. Elbette sektörün önceliği çocuk sağlığı ve gelişimini göz önünde bulundurmaktır. Biz de bu amaç doğrultusunda karşılaştığımız tüm zorluklara rağmen geleceğimiz olan çocuklarımıza sağlıklı ve kaliteli ürünler sunmaya devam edeceğiz.

7- Marka olarak geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir? Gelecek senelerde de bu organizasyona katılmayı düşünüyor musunuz?

Sektörde 30 yılı aşkın süredir yer alan ana ilkesi doğruluk ve dürüstlük olan firmamız her yıl büyümeye devam etmekle birlikte sektörün gelişmesi için bu tip organizasyonlarda ürün çeşitliliğimizin de verdiği özgüven ile yerini daima alacaktır.

8- Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Bu tip aynı organizasyonların aynı zamanda ya da en azından çok yakın aralıkla olması biz katılımcılar ve ziyaretçi müşteriler açısından bazı dezavantajlar oluşturmaktadır.

#duman, #oyuncak, #röportaj, #organizasyonlar