Anasayfa » FUAR » Dolu Oyuncak kaliteli üretim yapıp, doğru noktalara ulaştırmayı hedefliyor

Dolu Oyuncak kaliteli üretim yapıp, doğru noktalara ulaştırmayı hedefliyor

oynkÇok sayıda ülkeye ihracat gerçekleştiren Dolu Oyuncak, yaptığı işi ve sunduğu hizmeti kusursuz ve verimli olarak gerçekleştiriyor.

DOLU, çalışanlarının yetkinliğini ve mutluluğunu, müşterilerinin memnuniyetini, şirketin faaliyet alanında lider kılınmasını, sosyal çevreye duyarlılık bilinci içerisinde kaliteli-verimli üretim ve hizmetin sağlanmasını gerçekleştirmek için sürekli gelişimini gerçekleştirmeyi taahhüt etmiştir. Dolu Oyuncak Satış Müdürü Turabi Motor ile Toyzeria Fuarı’nı ve faaliyetlerini konuştuk

Fuara kaçıncı kez katılıyorsunuz ?

“Bu sene bu fuar 6.kez düzenleniyor. Biz, fuara 5.kez katılıyoruz.”

Bu fuarda yeni olarak hangi ürünleri sergiliyorsunuz?

“Yeni olarak salıncaklarımız, bisikletlerimiz, kamyonlarımız, beşiğimiz ve traktörümüz var. Tom tom arabamızı standa koyduk. Yeni bowlingimiz var, birçok yeni çeşidimizle fuara katıldık.”

Şu ana kadar fuar canlılığı nasıl?

“Beklentimiz doğrultusundaki müşterilerimiz fuara geldiler. O yüzden beklentilerimizi karşıladı diyebilirim.”

Turabi bey yabancıların standınıza ilgisi nasıl?

“Bu sene biraz daha fazla yabancı ilgisi var, iyi bir tanıtım yapılmış, bunda da organizasyonun etkisi olduğunu düşünüyorum. Tabii ki fuarlar ne kadar büyük olursa ziyaretçi kitlesi de o kadar fazla olacaktır.”

Sektörün sıkıntılarından bahseder misiniz?

“Sektörü üretici ve ithalatçı olarak ikiye ayırmak lazım. Üretici açısından, enerji maliyetleri ve işgücü üzerindeki sosyal güvence maliyetleri rakip ülkelere göre çok fazla. Firma olarak kaliteli ürün üretmeye çalışıyoruz, Çin’e göre en büyük avantajımız bu. Kaliteli üretim yapıp, doğru noktalara ulaştırma gibi bir gayemiz var. Rekabetimiz Türkiye ile sınırlı değil tüm dünya ile rekabet içindeyiz. Bu konu ile ilgili devletin yapmış olduğu teşvikler var ama yeterli değil, biz bunun biraz daha artmasını istiyoruz. Bizim isteğimiz devletimizin kaliteli ürünlerin üretimine desteğidir. Bu şekilde bir Türk malı imajı oluşturabiliriz. Bunun dünyada örnekleri var. İthalatçı açısından ise, gümrük işlemi esnasında uygulanan standardizasyon denetimi yorucu bir süreç. Avrupa ülkelerinde bu denetim piyasada yapılmakta ve ağır müeyyideler uygulanmakta. Bu uygulama hem süreçleri hem de maliyetleri azaltacak bir formül olabilir.”

Otel fuarları hakkında neler düşünüyorsunuz?

“Otel fuarlarını birçok sektör ithalatçıları ve üreticileri son yıllarda yapıyorlar. Çok uzun soluklu bir uygulama olacağını düşünmüyoruz.”

HER 15 GÜNDE 1 ÜRÜNDE KAMPANYA DÜZENLİYORUZ

Dolu oyuncağın gelecek hedefleri nelerdir?

“Bizim vizyonumuzda sürekli ürün çeşitliliğini artırarak ve kalitemizi geliştirerek pazar payımızı korumayı ve artırmayı düşünüyoruz. Dünya genelinde, branşında aranan bir marka olma hedefimiz var.”

Eklemek istediğiniz şeyler nelerdir?

“Üretimin çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Bunun için de sistematik bir gelişim zorunlu. Dolayısıyla, üretim konusunda çok yatırım yapıyoruz. Umarız bunun sayesinde önümüzdeki yıllarda çok daha güzel ürünleri daha uygun fiyatlara müşterilerimize sunma imkanımız olacaktır.”