Anasayfa » FUAR » Doğu Par bölgesinin parlayan yıldızı

Doğu Par bölgesinin parlayan yıldızı

dogu_parDoğu Par Eğitim Araçları Firma Sahibi Cengiz Yılmaz sektör ve firmayla ilgili düşüncelerini bizimle paylaştı

Hangi ürünleri sunuyorsunuz? Anne babaların son dönemde ilgi gösterdikleri ürün grupları nelerdir?

“Bizi tercih eden müşterilerimize özellikle çocuklarının sağlığına zararı dokunmayan dahası eğitici ve öğretici ve aynı zamanda güncel televizyon reklamlarında yayında olan oyuncaklar sunuyoruz. Zira anne babaların da ilgisi zaten bu yönde.” Toptan piyasasında gördüğünüz sıkıntılar nelerdir? “Sektördeki fiyat istikrarsızlığı ve emitasyon ürünlerin aşırı derecede fazla olması en büyük sıkıntılardan birisi. Ayrıca bilindiği üzere ülkemize kaçak yollardan giren ürünlerin piyasaya hakim olması bununla birlikte internetteki fiyatların yapmış olduğu olumsuz etkiler de büyük sıkıntı oluşturuyor. Yakın zamanda devletimizin bu gibi durumları düzelteceğini umuyoruz.”

2014 yılına dair piyasa öngörüleriniz nelerdir?

“Öngörülerimiz yine kaçak ürünler üzerine elbette. Ülkemize kaçak ve yasadışı yollarla giriş yapan ürünlerin her yıl olduğu gibi bu yılda ciddi sorunlar çıkaracağı kanaatindeyim.” Toptan firmaların çalışma prensipleri hakkındaki görüşleriniz nelerdir? “Prensipli ve ilkeli çalışmak, bütün firmaların prensibi olmalı diye düşünüyorum.”

Hangi yörelere ürün sunuyorsunuz? Servisiniz var mı? Yurt genelinde şubeleşme adına çalışmalarınız var mı?

“Şu an hali hazırda Doğu Anadolu ve Doğu Karadeniz il ve ilçelerine toptan satış hizmeti vermekteyiz. Şubeleşme yönünde alınmış bir kararımız henüz yok.”

Müşteri portföyünüzü artırmak için neler yapıyorsunuz?dogu_par2

“Şu anki piyasa şartlarına göre durum değerlendirmesi yaparsak, yeni müşteri risk teşkil ettiğinden dolayı mevcut müşterilere daha iyi hizmet vermek ve korumak amacı ile henüz hali hazırdaki müşterilerimize ek olarak yeni müşteri portföyü oluşturarak portföyümüzü arttırmanın doğru olduğunu düşünmüyorum.”

Sektörümüzün bugününü ve geleceğini nasıl görüyorsunuz?

“Uzun yıllardır yaptığımız incelemeler neticesinde planlı ve istikrarlı çalışanların geçmişte olduğu gibi günümüzde de her zaman kazandığına şahit oluyor, teknolojik alt yapısını kuranların ve günümüz şartlarına ayak uydurabilenlerin daima muvaffak olduğunu görüyoruz.”

Sektördeki gelişmeleri nasıl ve nereden takip ediyorsunuz?

“Yazılı ve sözlü basın, görsel medya, internet gazete ve olabildiğince farklı iletişim araçlarından, sektörün bizzat içindeki kişi ve kuruluşlardan haber- dar olma imkanı yakalayabiliyoruz.”

Doğu Par firmasının vazgeçilmez olarak gördüğü prensipler nelerdir?

“Dürüstlük, kaliteli hizmet anlayışı çözüm odaklı çalışma ve ekip arkadaşlarımızla daima müşterilerimize daha iyi hizmet verebilmek firmamızın vazgeçilmez prensiplerindendir.”