Anasayfa » HABERLER » Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk Legoland® Discovery Centre’ı İstanbul’da açılıyor

Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk Legoland® Discovery Centre’ı İstanbul’da açılıyor

53 bin metrekarelik bir alanda 3 milyon Lego® parçası ile Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk Legoland® Discovery Centre’ı, 2015 yazında İstanbul’da ziyaretçilerine kapılarını açıyor

Lego® parçalarından oluşan bu en yeni eğlence ve oyun mekanının temel atma töreni, Forum İstanbul’da gerçekleştirildi. Forum İstanbul’un kalbinde yer alan Legoland® Discovery Centre İstanbul, 3-10 yaş arası çocuklara ve ailelerine yeteneklerini geliştirecek, renk ve eğlence dolu bir dünya sunuyor. Legoland® Discovery Centre İstanbul’da heyecanlı Lego® gezileri, 4 boyutlu sinema, Lego® parçalarının yapım sırrının anlatıldığı Lego® Fabrika Turu, Master Model Builder tarafından yönetilen atölye çalışmaları, temalı oyun alanları, doğum günleri ve kutlamalar için özel parti odaları ve İstanbul’un simgelerinin inşa edildiği Lego® Miniland sergisi yer alacak.

Topkapı Sarayı Bab-üs Selam Kapı- sı, AyaSofya ve Boğaziçi Köprüsü gibi İstanbul’un sembolik yapıları, Lego® parçalarından inşa edilerek Miniland’de sergilenecek. Miniland’in inşa edilmesinde ise İstanbul severlere büyük iş düşüyor. Miniland oylaması ile İstanbul severler, Legoland® Discovery Centre’da Lego® parçaları ile ölümsüzleştirilmesini istedikleri favori yapılarını seçecek.

Legoland® Discovery Centre İstanbul’un temel atma töreninde havuza bir kepçe ile dökülen Lego® parçalarını daha sonra çocuklar ellerinde kürekler ile küredi. Temel atma töreninde konu- şan Legoland® Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner; “Doğu Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk, dünyanın 13’üncü Legoland® Discovery Centre’ının temelini atmaktan dolayı çok mutluyuz. Hayal gücünü ve yeteneği canlandıran Legoland® Discovery Centre İstanbul, 3-10 yaş arası çocuklara ve ailelerine 2-3 saat süren Lego® temalı eğlence, etkileşim ve bilgi dolu bir dünya sunacak. Ayrıca inanıyoruz ki İstanbul’un turistik cazibesi Legoland® Discovery Centre ile artacak. Tüm aileleri çocuklarıyla birlikte eğlence, oyun ve eğitim dolu ve Legoland Discovery Centre İstanbul’a bekliyoruz” dedi.

İstanbul’un favori mekanları Miniland’de yer alacak 5,1

Legoland® Discovery Centre İstanbul Genel Müdürü Sarper Hilmi Suner, Lego® parçalarından yapılacak Miniland’in oylaması ile ilgili şunları söyledi: “Model Builder’larımız, sizlerin oylarıyla İstanbul’u Lego® parçalarından oluşturmak için hazır. İstanbul’daki favori yapınıza oy verip, Legoland® Discovery Centre İstanbul’da yer alacağından emin olabilirsiniz. Oylarınızla Miniland’i inşa etmemize yardım etmenizi bekliyoruz”.