Anasayfa » HABERLER » Doğan Cüceloğlu Bilgi Eğitim’de anne-babalarla buluşuyor

Doğan Cüceloğlu Bilgi Eğitim’de anne-babalarla buluşuyor

Eğitimlerde önceki kuşaklardan aktarılan değerler masaya yatırılacak, çocuklarla kaliteli ve etkili iletişim kurabilmenin teknikleri aktarılacak.

Bilgi Eğitim, çocuklarını anlamak ve onlarla daha iyi iletişim kurmak isteyen ebeveynler için ‘Ana-Baba Okulu’ eğitim programını başlatıyor. 3 hafta sürecek program İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Bursa’daki merkezi BİLGİBursa’da gerçekleşecek. Programda aralarında Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu’nun da bulunduğu eğitimlerde önceki kuşaklardan aktarılan değerler masaya yatırılacak, çocuklarla kaliteli ve etkili iletişim kurabilmenin teknikleri aktarılacak.

Çocuklarla kaliteli iletişim

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Bilgi Eğitim, çocuklarını anlamak ve onlarla daha iyi iletişim kurmak isteyen ebeveynler için ‘Ana-Baba Okulu’ konulu bir eğitim programı düzeliyor. Programda, “Çocuğumla iletişim kurarken kendi ebeveynlerimle ilişkimden neler getiriyorum? Onunla kendi tercih ettiğim ilişkiyi kurabiliyor muyum? Neden bazı davranışları beni özellikle sinirlendiriyor? Oyun nerede biter, disiplin nerede başlar? Çocuğumun başarılı olmasını isterken mutluluğundan ödün mü veriyorum?” sorularının yanıtları aranacak. Eğitimin sonunda, katılımcı anne ve babalar, çocuklarının yalnız akademik anlamda değil hayatın genelinde başarılı olması için izlemeleri gereken yolları keşfedecek.

BİLGİBursa’da gerçekleşecek

‘Ana-Baba Okulu’ eğitimlerine Yrd. Doç. Dr Yudum Akyıl, Psikolog Yeşim Canlı, Prof. Dr. Doğan Cüceloğlu ve Yrd. Doç. Dr Elif Göçek eşlik edecek. Toplam 15 saat sürecek eğitimler 19 Kasım-3 Aralık tarihlerinde ve Cumartesi günleri, İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Bursa’daki merkezi BİLGİBursa’da gerçekleşecek.

bilgieğitimi

 

#DoğanCüceloğlu #BilgiEğitim #anne #baba #eğitim #BİLGİBursa