Anasayfa » HABERLER » Dernek pandemi dinlemiyor

Dernek pandemi dinlemiyor

ABD Oyuncak Derneği pandemide sektörün sadece hayatta kalmasını değil, aynı zamanda gelişmesini de hedefliyor

Hem yurt içinde hem de dünya çapında oyuncak tasarlayan, üreten, lisanslayan ve dağıtan tüm işletmeleri temsil eden ABD Oyuncak Derneği olarak, üyelerimizin koşulları ne olursa olsun çalkantılı zamanlarda başarılı olmalarına yardımcı olmaya kararlıyız. Covid-19 ile ilgili olarak iş ve yardım rehberliği sunarak, iş haklarını korumak ve ortaya çıkan sorunlar konusunda şirketlere rehberlik ederek, oyuncak güvenliğini geliştirmek ve gereksiz düzenlemeleri ve ticaret engellerini kaldırarak, işletmelerin ilerlemesini sağlamak için Toy Fair Everywhere (Oyuncak Fuarı Her Yerde) gibi dijital pazar haftaları ve sanal ürün pazarları sunarak, üyelerimizin oyuncaklarını ve oyunlarını tüketicilere tanıtarak, dernek olarak misyonumuz kalıcı değer oluşturmak ve işletmelerin sadece hayatta kalmasına değil, aynı zamanda gelişmesine de yardımcı olmaktır.

Steve Pasierb, ABD Oyuncak Derneği Başkanı ve CEO’su

ABD oyuncak satışları %19 oranında çarpıcı bir artış gösterdi

NPD Group, ABD oyuncak satışlarının yılın ilk üç çeyreğinde yüzde 19 oranında çarpıcı bir artış gösterdiğini bildirirken, şirket bazında gerçek sonuçlar büyük farklılıklar gösteriyor. Ailelerin evde sıkışıp kalması, arkadaşlarından uzaklaşması ve halka açık oyun ve eğlence alanlarında daha az zaman geçirmesi nedeniyle, evde öğrenmeye yardımcı olacak bulmacalar ve aile masa oyunları, açık hava oyun ekipmanları ve eğitici oyuncaklar ve oyunların ABD satışları arttı. Yerel kısıtlamalar nedeniyle kapanan veya e-ticaret satışlarına güvenemeyen özel perakende sektöründe olduğu gibi, özellikle eğlence parklarına, tatil yerlerine, müzelere ve diğer mekanlara satış yapan şirketler çok az satış gördüler veya hiç görmediler.

İyimser olmak için iyi bir neden var

2021 ve 2022’ye baktığımızda, Covid-19 sürecinde gördüğümüz olumlu oyuncak ve oyun trendlerinin çoğunun güçlü olacağı konusunda iyimser olmak için iyi bir neden var. Ekibimizin sonbahar ilk toplantılarında gördüğü trendler arasında, aile hayatında oyunun devam eden önemi, nostaljiye ilham veren ve rahatlık getiren retro ve klasik oyuncaklar ile kahkaha-yüksek sesli, uçarı ve kocaman oyuncaklar ve hayatlarımıza daha çok eğlence getirecek oyunlar yer alıyor.

Pandemide e-ticarette konfor arttı

İş tarafında, herkesi şirketlerinin ürünleri ve tüketicileri arasındaki dijital ve sosyal medya bağlantılarını besleyerek daha yakın ve daha dinamik ilişkiler kurmaya teşvik ediyoruz. Tüketici satın alma alışkanlıklarına gelince, pandemi, e-ticaret yoluyla alışverişte konforu artırmıştır. Bu temel değişim kalıcı olacak ve büyüme yörüngesinde devam edecek. Fiziksel mağazalar tarafından, özellikle de uzmanlık alanında sunulan deneyimlerin, kişisel, heyecan verici, uygulamalı ve her zamankinden daha fazla keşif sunması gerekecek.

Yapılması gerekenler

Elbette, oyuncak sektörünün karşı karşıya olduğu ve Amerikan Oyuncak Derneği için yüksek öncelikli pek çok sorunlar da var. Fikri mülkiyet koruması ve potansiyel olarak tehlikeli sahte ürünlerin dolaşımının durdurulması, dünyanın dört bir yanındaki ülkelerdeki ticaret engellerinin kaldırılması, hali hazırda sağlam oyuncak güvenlik standartlarına katkıda bulunmayan mevzuata karşı geri adım atılması, oyuncak ve oyun ürünleri için yeni pazarlar açılması, yapılması gerekenler arasında yer alıyor.

Toy Fair New York, 01-04 Mayıs 2021’e ertelendi

Bazılarınızın bildiği gibi, Amerikan Oyuncak Derneği, normalde şubat ayında düzenlenen New York Toy Fair oyuncak fuarını 2021 Mayıs ayına ertelemeye karar verdi. Fuar, Şubat 2022’deki normaline dönmeden önce ve bunu yapmak güvenli olduğu sürece, önümüzdeki baharda tekrar yüz yüze bir araya gelmeyi dört gözle bekliyoruz. Fuarı planlamaya başlamak için www.ToyFairNY.com’u ziyaret etmenizi ve bu arada, oyuncak satıcıları ve alıcıları için tam bir e-ticaret çözümü sunan, çok başarılı Toy Fair Everywhere (Oyuncak Fuarı Her Yerde) dijital toptan satış pazarımızla ilgili www.ToyFairEverywhere.info adresindeki duyuruları takip etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum.

#TheToyAssociation #ToyFairNY #ToyFairEverywhere #toys @TheToyAssoc #StevePasierb