Anasayfa » HABERLER » Dede’nin kinetik kumu fuarda ilgi odağı oldu

Dede’nin kinetik kumu fuarda ilgi odağı oldu

Selin Günay 22-25 Mart 2018 tarihleri arasında Tüyap’ta gerçekleşen İstanbul Oyuncak Fuarı’nda fuar, sektör ve ürünleri hakkında düşüncelerini paylaştı.

TÜYAP FUAR ALANI FERAH VE KALİTELİ

Tüyap Oyuncak fuarınız nasıl geçiyor?

Öncelikle yine sizinle burada buluşmak çok güzel. Bizim de diğer firmalar gibi bu ilk Tüyap fuarımız. Bana soracak olursanız, Tüyap Oyuncak fuarı alanı olarak ferahlığı açısından ve kalitesi açısından İFM fuarından çok iyi. Olumsuz bir tarafı ise merkeze biraz daha uzak. Ama en azından burada otel de yapmışlar. Otel yurt dışından gelenler için büyük bir avantaj. Bizim de İstanbul dışından gelen müşterilerimiz burada konakladılar. Fuara maalesef az kişi katıldı, tek hallde yapıldı. Biz tüm firmaların katılmasını isterdik. Çok üst üste fuarlar olduğu için biz çok büyük bir beklenti içinde değildik ama fuarımız yoğun geçti, standımız hiç boş kalmadı.  En azından bu fuarda bölge bölge İstanbul dışındaki bütün müşterilerimiz ile biraraya geldik, ihracat müşterilerimiz geldi. Hem ürünlerimizi gördüler hem biz onlarla sohbet ettik, tüm bu açılardan fuarımız verimli geçti, umarım herkesin fuarı da iyi geçmiştir.

Sizce senede iki sefer mi yoksa senede bir sefer mi fuar olmalı?

Bence fuarlar senede bir sefer olmalı ve tarihi de Eylül Ekim gibi olmalı ama TÜYAP fuarında olmalı. Sektörümüzün birlik olup bu fuara katılması gerektiğini düşünüyorum. Bence bu şekilde ilerlerse daha iyi olur.

AĞUSTOS DOĞRU BİR TARİH

Sizce Mart ayı fuar için doğru bir tarih mi?

Mart tarihi bizim yazlık ürünlerimiz için doğru bir tarih ama genel olarak Eylül Ekim gibi olmalı. Hatta bana kalırsa Ağustos çok doğru bir tarih ama o dönemde insanlar tatilde oldukları için Eylül-Ekim daha doğru bir tarihte olması gerektiğini düşünüyorum.

Yurtdışından ziyaretçileriniz geldi mi?

İhracat müşterilerimizi davet etmiş olsaydık bile gelmeyeceklerdi çünkü Almanya’da görüşmüştük. Ama Eylül-Ekim tarihinde olduğunda onları çağırmak, onların buraya gelmesi daha mümkün yani senede bir kere fuar olması her şey için ihracat için de buradakiler için de çok daha uygun diye düşünüyorum.

Bünyenizde hangi lisanslar var?

Fen Dede Oyuncak olarak bizde Matel, Hasbro, Disney Sentries, Niloya, Barbie, Cars, Frozen, Mickey Mouse, Mini Mouse, Spiderman, Niloya, Pepee, Fisher-Price ve PlayDoh Bunların hepsi bizde mevcut.

ÜRÜNÜN AR-GESİ BİR YIL SÜRDÜ

2018 yılınız nasıl geçiyor?

2018 yılımız dalgalı da olsa bizim için güzel geçiyor. Biliyorsunuz biz son 1 yıldır hamur üretim yapıyoruz. Bu sene bizim için bir yenilik olan kinetik kumu sunduk. Bu bizim kendi üretimimiz, ve ürünün Ar-Gesi bir yıl sürdü, fuarda çok beğenildi. Ürünü ambalaj aşamalarından sonra Dede Artcraft markamızla inşallah piyasaya sunacağız. İnşallah sektörümüzde birlik sağlanır. Tekbir fuarla devam edilir ve herkes, bütün oyuncakçılar bu fuarda yer alır, ben bunu istiyorum.

#Fen #Tüyap #Selin #Dede