Anasayfa » HABERLER » Daha fazla yurt dışı ziyaretçi için çalışmalar yapılmalı

Daha fazla yurt dışı ziyaretçi için çalışmalar yapılmalı

Mehmet Karataş: “Yaptığımız üretimleri bir marka altında üretip yurt içi ve yurt dışında kalitemiz ve hizmetimizle tanınmak istiyoruz.”

Oydaş Oyuncak firma yetkilisi Mehmet Karataş ile 11. Kids Turkey 2018 fuarı ve sektör hakkında söyleşi yaptık.

1- İstanbul Kids Fuarı nasıl geçti, beklentilerinizi karşıladı mı?

Genel anlamda fuar çok kötü değildi fakat dövizdeki ani yükseliş ve piyasalar müşterileri etkilemiş gözüktü. Ayrıca bu bizim üretici olarak ilk fuar denememizdi.

2- Fuardaki ziyaretçi profili nasıldı? Oyuncak sektörünün daha fazla gelişmesi için, ülkemizde düzenlenen fuarlarda neler yapılmalı?

Genelde Türkiye içinde sektörden tanıdığımız birçok toptancı fuara katıldı fakat daha önce de belirttiğim gibi ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum katılımı biraz düşürmüş olabilir. Bunun yanında fuarlar için en önemli profilin yurt dışından gelecek müşteriler olduğunu düşünüyorum. Dövizdeki durum ihracatı daha cazip duruma getirdi bunu yurt dışı müşterilerine iletmemiz gerekli. Fuarların yurt dışına daha iyi duyurulması gerekir.

3-  Türkiye’de oyuncak sektörünün geleceğini nasıl görüyorsunuz? 2018 yılı değerlendirmeniz nedir, 2019 yılına dair beklentileriniz ne yöndedir?

Oyuncak sektörünün üretim bazında önünü gayet açık görüyorum. Oyuncak üretimine ağırlık vermek gerekli bence.

4- Marka olarak geleceğe yönelik hedefleriniz nelerdir? Gündemde olan bir proje var mı?

Yaptığımız üretimleri bir marka altında üretip yurt içi ve yurt dışında kalitemiz ve hizmetimizle tanınmak istiyoruz.

5- Eklemek istediğiniz bir şey var mı?

Fuar çalışmalarının yurt dışı müşterileri için daha programlı bir biçimde yapılması gerekir. Neticede yurt içindeki müşteriye her zaman ulaşılabiliyor. Günümüz dünya ekonomisinde ihracatın önemi artık çok büyük. İleriki fuarlarda başarılar diliyorum.

 

#Oydaş #OydaşOyuncak #MehmetKarataş #Anlily #KidsTurkey