Anasayfa » SEKTÖR » Çocuklar, Fisher Price Ahşap Oyuncaklar ile doğaya dokunuyor

Çocuklar, Fisher Price Ahşap Oyuncaklar ile doğaya dokunuyor

Duyma, görme, dokunma ve tat alma bebeklerin dış dünyayı algıladıkları ve ilk öğrendikleri duyulardır. Bunların doğru şekilde gelişmesi çocukların tüm sosyal hayatında önemli rol oynar. Erken yaşta oynanan oyunlar sayesinde, ABC’den başlayıp okumayı öğrenmek, sayılardan sonra nesneleri saymayı öğrenmek çocukların, okul ve okul dışı yaşamlarında başarılı olmalarını destekler.

0-3 yaşa özel tasarlanmış oyuncaklar

0-3 yaş arası çocuklar için özel olarak tasarlanan ahşap oyuncaklar, tamamen doğal ahşap malzemeden üretiliyor ve sadece su bazlı boyalarla renklendiriliyor, böylece çocuklar için çok daha sağlıklı bir oyuncak alternatifi oluşturuyor.

Ottonya İnovasyon Stüdyoları tarafından tasarlanan Fisher Price Ahşap Oyuncaklar, bebeklerin fiziksel, zihinsel, sosyal ve duygusal becerilerinin gelişmelerine destek oluyor. Ahşap malzeme sayesinde çocuklar, doğaya dokunarak oynuyor.

ahşap

Fisher Price Ahşap Oyuncaklar ile dik oturma, yürüme, koşma gibi becerilerini geliştiren çocuklar, denge ve koordinasyon kurmayı öğreniyor. Parmak ve el kaslarını etkili olarak kullanarak, el-göz koordinasyonunu öğrenerek ince ve kaba motor becerilerini geliştiriyor. Deneme yanılma yöntemiyle problem çözerek, olaylar ve objeler arasında neden-sonuç ilişkileri, benzerlik/parça- bütün gibi ilişkiler kurarak zihinsel yeteneklerini geliştiriyor.

ahşapev

Türkiye’de sadece Ottonya İnovasyon Stüdyoları tarafından piyasaya sunulan Fisher Price Ahşap Oyuncaklar sayesinde çocuklar, yağmur ormanlarının birbirinden güzel hayvanlarını öğrenmenin yanı sıra fiziksel ve zihinsel aktiviteler ile pek çok beceriyi aynı anda geliştiriyor. Fisher Price Ahşap Oyuncaklar serisi; İlk Hayvanım, İlk Yapbozum, Rengarenk Kelebeğim, Sevimli Kaplumbağam, Renkli Kule, Denge Kulesi, Çuf Çuf Tren, Eğitici Evim, Kutulu Yapbozum, Resimli Küpler, Eğitici Bloklarım ve Bultak Harfler/Sayılar oyunlarından oluşuyor.

Ottonya İnovasyon Stüdyoları, Fisher Price Ahşap Oyuncaklar ile 2015 yılında Mattel’in “En Başarılı Proje” ödülüne layık görüldü.

#Çocuklar #FisherPrice #FisherPriceAhşapOyuncaklar #Oyuncak #EnBaşarılıProje #doğa #özeltasarlanmış