Anasayfa » FUAR » CNR Holding ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim için güçlerini birleştirdi

CNR Holding ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü eğitim için güçlerini birleştirdi

Türkiye’de eğitim kalitesinin artırılması amacıyla projelendirilen, E-TECH Fuarı için CNR Holding ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Eğitim alanında kaliteyi daha da artırmayı hedefleyen CNR Holding, E-TECH-Eğitim Teknolojileri ve Donanımları Fuarı’nı hayata geçiriyor. CNR EXPO Yeşilköy’de, 24-26 Şubat 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilecek fuar öncesi Avrupa’nın en büyük öğrenci sayısına sahip metropolü olan İstanbul’da projelendirilen, E-TECH Fuarı için CNR Holding ve İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Türkiye’ye yakışır eğitim fuarı

Fuarın sektör için önemli bir fuar olacağını belirten İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, şöyle konuştu: “Eğitim fuarı düzenleme fikrini kısa sürede hayata geçiren CNR Holding’e sektöre sunacağa katkıdan dolayı teşekkür ediyorum. Eğitim yöneticileri olarak böyle bir fuar düzenleyecek olmamız bizi heyecanlandırıyor.”  Yelkenci, İngiltere ve Dubai’de eğitim fuarları düzenlendiğine dikkat çekerek, “ Tarihi geçmişi, kültürel birikimi ve jeopolitik konumu ile Türkiye’nin bu ülkelerin çok daha önünde olduğunu düşünüyoruz. Ülkemize yakışır eğitim fuarı biz niye düzenlemeyelim diye düşündük. Fuarımızda akıllı tahta gibi modern teknolojilerinin yanı sıra kara tahta, tebeşir gibi etkisi büyük olan eski teknolojilerimizi de sergileyeceğiz” dedi.

“Fuar ile sektördeki inovatif gelişmelere dikkat çekilecek”

CNR Holding Satış Genel Koordinatörü Cem Şenel de Türkiye’nin genç nüfus potansiyeli avantajına değinerek, “Ülkemizdeki genç nüfus potansiyeline bağlı olarak eğitim alanı memleketimiz açısından oldukça önemli bir konudur.  Sektörde inovatif gelişmeler var. Fuarımız aracılığıyla bu gelişmelere dikkat çekmek istiyoruz. Ülkemiz için uzun vadede düşündüğümüzde yapılacak en önemli yatırımın eğitim alanına olacağını düşünüyoruz. Fuarımız aracılığıyla ülkemizdeki eğitim kalitesini artırmaya destek olacağız” diye konuştu.

#CNRHolding #İstanbulİlMilliEğitimMüdürlüğü #eğitim #ETECHFuarı #Fuar #eğitimfuarı